Tours Duo. Nowa perełka na panoramie Paryża

Tours Duo. Nowa perełka na panoramie Paryża

Tours Duo, zdj. Paul Clemence

Niedawno ukończone wieże Jeana Nouvela, Tours Duo, na nowo zdefiniowały panoramę Paryża! Obiekty, które mają być nowym symbolem wschodniej części Paryża, uważane są przez ich twórców za przyszłość miasta.

Tours Duo to projekt wielofunkcyjny, który uzupełnia okolicę o nową jakość architektoniczną, a także o przestrzenie do użytku mieszkańców miata. Dwie wieże - Duo 1 o 39 piętrach oraz Duo 2 o 28 piętrach – mieszczą w sobie hotel zaprojektowany przez Philippe'a Starcka, powierzchnie biurowe, bary i restauracje, audytorium oraz pomieszczenia handlowe. Okna działają jako osłona przed hałasem i kurzem, wszechobecnymi w przemysłowej części miasta.

Tours Duo, zdj. Paul Clemence

 

Projekt Jeana Nouvela jest niezwykle ważny z perspektywy urbanistycznej. Wieże stają się punktem w centrum uwagi obserwatorów, wyostrzając perspektywę Avenue de France. Jedna z wież stanęła wzdłuż bulwaru Général Jean-Simon, rozwijającego się centrum miejskiego, dzięki czemu obserwatorzy mogą podziwiać je z okien Tours Duo.

Tours Duo, zdj. Paul Clemence

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.