Transcend. Konkurs

Transcend. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza studentów i fascynatów architektury do udziału w koncepcyjnym konkursie Transcend, którego przedmiotem jest projekt zegara miejskiego.

Każdy budynek publiczny winien służyć jakiemuś celowi, ponieważ ma znaczący wpływ na myślenie i postrzeganie ludzi. Trzeba zatem liczyć się z krytyką, ponieważ jeden projekt nie może zadowolić wszystkich. Zamiast skupiać się na tym, jak budowla jest odbierana, musimy projektować tak, aby stymulować otoczenie, jego spostrzeżenia i rozmowy. Wyzwaniem stojącym przez uczestnikami konkursu Transcend jest zaprojektowanie publicznego zegara, który odzwierciedli postęp ludzkości na przestrzeni tysiącleci.

Projektanci będą musieli sięgnąć do pokładów kreatywności i stworzyć wizję łączącą każdy etap historii ludzkości oraz jej dokonania. Celem wyzwania jest ukazanie, w jaki sposób urządzenie fizyczne, które mierzy abstrakcyjną kategorię - czas, może reprezentować ideę czasu przez swoją formę.

Organizatorzy wyróżniają elementy, które powinny znaleźć się w projekcie:

  • Idea — głównym zadaniem jest uzyskanie odpowiedniej formy wyrazu dla koncepcji czasu
  • Płynność — aby zaprojektować ponadczasowy zegar, należy osiągnąć płynne połączenie przeszłości i teraźniejszości
  • Punkt orientacyjny — projekt musi wywierać wyraźny wizualny wpływ na otoczenie poprzez oryginalną formę i odpowiednie materiały
  • Kontekst — projekt musi uwzględniać warunki miejsca, w którym stanie oraz jego kulturę i dziedzictwo.

Propozycje konkursowe można zgłaszać do 1 listopada 2021. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.