Tree House od Mobius Architekci

Tree House od Mobius Architekci

Tree House, zdj. Mobius Architekci

Przemek Olczyk ze znanego polskiego studia Mobius Architekci prezentuje jeden ze swoich najnowszych projektów jednorodzinnych. Dom Tree House to wyjątkowy i oryginalny projekt, który nie przestaje zaskakiwać z każdą kolejną wizualizacją. Dom charakteryzuje rozbrajająca prostota w doborze materiałów, odważne połączenie form geometrycznych i odrobina futurystycznego tchnienia.

Lubię, gdy budynek ma odniesienie do otoczenia, ono ogromnie inspiruje” – mówi autor projektu. Rzeczywiście, Tree House, który powstanie na zalesionej działce w centralnej części kraju, czerpie z otoczenia, przekładając go na swój własny, uproszczony kod. Motywem, który najwyraźniej rezonuje w tym niezwykłej reinterpretacji domu na drzewie, jest okrąg, przypominający przekrój pnia. „Nie jest to motyw nachalny, raczej organiczny i funkcjonalny” – zauważa Przemek Olczyk.

Tree House, zdj. Mobius Architekci

 

Odwaga projektu tkwi w trafnym i oryginalnym zestawieniu ze sobą form. Proste, sześcienne bryły zostały dobrze skomponowane z bryłami w kształcie walców. Ta architektoniczna niejednorodność mogła przysporzyć autorowi wiele problemów, jednak dzięki doświadczeniu i wyrobionemu smakowi, udało się efektownie połączyć pozornie nieprzystające do siebie elementy. Okręgi pojawiają się nie tylko w samej kubaturze domu, są także motywem przewodnim wnętrz, swoistą klamrą, która dodaje projektowi spójności i konsekwencji.

Tree House, zdj. Mobius Architekci

 

Struktura, którą zaprojektował Przemek Olczyk, cechuje się niezwykłą lekkością. Umieszczona wśród drzew, w naturalnym otoczeniu, zdaje się być zawieszona pomiędzy światem natury a światem człowieka.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.