Treehouse. Środowisko pracy może być przyjazne

Treehouse. Środowisko pracy może być przyjazne

Treehouse, zdj. Ronald Lu & Partners

Studio architektoniczne Ronald Lu & Partners opublikowało nową koncepcję wieżowca biurowego, która udowadnia, że praca towarzysząca nam przez większą część dorosłego życia wciąż może kojarzyć się z dziecięcą radością i kreatywnością.

Wizja zespołu Ronald Lu & Partners została nazwana Treehouse (ang. Domek na drzewie), a jej twórcy opisują go jako „świadomy ekologicznie zintegrowany system”. Promujący zrównoważone budownictwo i zdrowie publiczne projekt został nagrodzony przez jury konkursu Advancing Net Zeo Ideas Competition (ANZ).

Treehouse, zdj. Ronald Lu & Partners

 

Głównym celem projektu Treehouse jest ponowne połączenie użytkowników z naturą, a także wprowadzenie do biurowej codzienności elementów wzmagających kreatywność i zapewniających dobre samopoczucie. Budynek ma mieć zerowy wpływ na środowisko – twórcy nazywają go odpowiedzią na wyzwania związane z kryzysem klimatycznym.

Treehouse, zdj. Ronald Lu & Partners

 

Dzięki zielonym ścianom, pokryciom fasad i dachu, wykonanych z ekologicznych materiałów, dbaniu o naturalne doświetlenie i wentylacje ograniczające zużycie energii, projekt zapewnia środowisko pracy skoncentrowane na człowieku oraz naturze.

Treehouse, zdj. Ronald Lu & Partners

 

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody ANZ za projekt Treehouse. To zwycięstwo wzmacnia nasze zaangażowanie w ulepszanie wieżowców w gęsto zaludnionych obszarach miejskich oraz jeszcze bardziej zachęca do priorytetowego traktowania ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników w całym procesie projektowania. Postrzegamy Treehouse jako katalizator zmian, projekt, który wspiera przyszłość naszą i przyszłych pokoleń. Treehouse to nie tylko miejsce pracy, to zasiane ziarno, które będzie rosło, w dążeniu do bardziej zrównoważonej przyszłości”  - mówi Bryant Lu, wiceprezes Ronald Lu & Partner.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.