Trwają prace nad budową Wormhole Library

Trwają prace nad budową Wormhole Library

Wormhole Library, zdj. MAD

Firma MAD Architects pochwaliła się postępami budowy jednego z jej najnowszych projektów. Wormhole Library, który stanie w Haikou w Chinach, to niezwykły budynek, który nie tylko posłuży lokalnej społeczności do rozwijania pasji, poszerzania wiedzy i organizacji wydarzeń kulturalnych, ale również sam w sobie będzie przykładem wartościowej architektury, cieszącej oko kolejnych pokoleń.

Na zdjęciach udostępnionych przez MAD Architects możemy zauważyć, że wykonany z mocnego drewna egzoszkielet, który stanowi bazę budynku o niestandardowej kubaturze, jest bliski ukończenia. Na niektórych fotografiach można także dostrzec, że rozpoczęto już nawet prace nad pokrywaniem ścian gładkim betonem, który nada całości oryginalnego i niespotykanego klimatu, bardziej kojarzącego się z wydrążonymi w ziemi korytarzami niż z nowoczesnym obiektem architektonicznym.

Wormhole Library, zdj. MAD

 

Powstający budynek znajduje się na terenie Century Park wzdłuż wybrzeża Zatoki Haikou. Zakrzywione betonowe ściany i organiczna estetyka doskonale połączy się z naturalnym kontekstem okolicznej natury. Wewnątrz budynku znajdą się pomieszczenia różnej wielkości i różnego przeznaczenia, a na zewnątrz – przewiewne i zaciszne korytarze, stanowiące idealne miejsce do relaksu i medytacji.

Wormhole Library, zdj. MAD

 

„Ludzie nie są już dominującymi świat istotami, a architektura nie jest już dominującym doświadczeniem. Zadbaliśmy o to, by odwiedzający ten budynek odbierali go jako abstrakcyjny i nieskończony wgląd we wszechświat” – mówią architekci z MAD.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.