Trzecia wieża dla firmy Roche

Trzecia wieża dla firmy Roche

Wieża dla formy Roche, zdj. Herzog & de Meuron

Herzog & de Meuron stworzyli nowy projekt trzeciej wieży, która uzupełni szeroko zakrojoną szwajcarską inwestycję, położoną tuż nad Renem, w Bazylei. Zaprojektowany dla zajmującej się biotechnologią firmy Roche, krajobraz połączy zieloną otwartą przestrzeń wzdłuż brzegu rzeki z budynkami biurowymi oraz wysoką wieżą.

Pracownia architektoniczna Herzog & de Meuron opracowała propozycję dwóch budynków w południowej części inwestycji. Zalicza się do nich niski budynek biurowy, położony w samym środku parku, a także wieżowiec, który docelowo ma osiągnąć wysokość 221 metrów.

Wieża dla formy Roche, zdj. Herzog & de Meuron

Jak mówią przedstawiciele firmy Roche, po otwarciu nowego budynku po północnej stronie obiektu, które planowane jest na rok 2023, dawne budynki laboratoryjne, stojące wzdłuż promenady Solitude pozostaną opustoszałe i nieużywane. To właśnie na ich miejscu staną zaprojektowane przez Herzog & de Meuron budynki. Nowy, trzeci wieżowiec będzie nawiązywać swoją estetyką do istniejących już budynków. Triada charakterystycznych, „schodkowych” wieżowców ma według architektów stać się nowym znakiem rozpoznawczym Bazylei.

Wieża dla formy Roche, zdj. Herzog & de Meuron

 

Pierwsza wieża firmy Roche została ukończona w roku 2015, a prace nad ukończeniem drugiej wciąż trwają. Toczą się również prace nad projektem niezwykle potrzebnego na tak dużym kampusie badawczym parkingu podziemnego. Jak podkreślają architekci i firma Roche, wyburzone zostaną wszystkie stare budynki oprócz jednego, zwanego Budynkiem 21. Ten zabytkowy obiekt pozostanie nienaruszony, przypominając wszystkim historię rozwoju firmy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.