Trzy nowe lokalizacje Fotografiska Museum. Nowy rozdział w historii instytucji

Trzy nowe lokalizacje Fotografiska Museum. Nowy rozdział w historii instytucji

Oddział Fotografiska Museum w Berlinie, zdj. Herzog & de Meuron

Fotografiska Museum ogłosiło otwarcie oddziałów w trzech nowych lokalizacjach: w Berlinie, Szanghaju i Miami. Siedziby muzeum będą mieścić się w budynkach, za których rewitalizację i przystosowanie do potrzeb placówki kultury odpowiadają studia Herzog & De Meuron, Neri&Hu i Rockwell Group.

Dawny dom towarowy w berlińskiej dzielnicy żydowskiej, budynek należący niegdyś do fabryki w Miami i historyczny magazyn w Szanghaju to obiekty, które już niebawem staną się nowymi oddziałami Fotografiska Museum. Wraz z istniejącymi już oddziałami w Sztokholmie, Tallinie i Nowym Jorku muzeum stanie się największą na świecie placówką tego typu. Trzy najnowsze lokalizacje Fotografiska zostaną ukończone w 2022 i 2023 roku.

Oddział Muzeum w Miami, zdj. Rockwell Studio

 

Założone w 2010 roku w Sztokholmie, Fotografiska Museum to światowej sławy miejsce wystaw związanych z fotografią. Na początku 2021 roku, po 11 latach działania, połączyło się ono z organizacją kulturalno-społeczną NeueHouse, tworząc CultureWorks. Rozszerzenie działalności muzeum na kolejne lokalizacje pozwoli na poszerzenie oferty kulturalnej i zachęcenie szerszej publiczności do zapoznania się ze sztuką współczesną. „To prawdziwy zaszczyt nazywać te niezwykłe punkty orientacyjne mieszkaniami Fotografiski, jesteśmy zachwyceni możliwością przebudowy tak ważnych budynków” – mówi Josh Wyatt, dyrektor muzeum.

Oddział Muzeum w Szanghaju, zdj. Neri&Hu

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.