Twój dom, dialog z tradycją. Warsztaty dla studentów.

Twój dom, dialog z tradycją. Warsztaty dla studentów.

Plakat wydarzenia

NID, czyli Narodowy Instytut Dziedzictwa, zaprasza architektów do udziału w warsztatach online, których przedmiotem będzie architektoniczny krajobraz terenów wiejskich. Prowadzący wezmą pod lupę warte uwagi elementy lokalnej tradycji budowlanej. Wydarzenie towarzyszy konkursowi „Twój dom – dialog z tradycją”.

Narodowy Instytut Dziedzictwa, organizator ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „Twój dom – dialog z tradycją”, którego celem jest stworzenie i upowszechnienie wzorców architektury mieszkaniowej charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski, zaprasza studentów architektury na jednodniowe warsztaty z projektowania regionalnego. Ponieważ w konkursie przewidziana jest kategoria studencka, poprzedzające go warsztaty mogą stanowić dobre wprowadzenie do jego specyfiki. Uczestników warsztatów organizatorzy zapraszają oczywiście do późniejszego wzięcia udziału w konkursie (choć oba wydarzenia są od siebie niezależne).

W trakcie warsztatów chcemy zastanowić się nad ideą i sensownością powstawania architektury regionalnej, poznać elementy tradycji budowlanej poszczególnych regionów oraz wykonać koncepcję domu mieszkalnego przeznaczonego do konkretnego miejsca” – piszą organizatorzy.

Warsztaty są adresowane do studentów kierunków architektonicznych. Podczas warsztatów uczestnicy zostaną podzieleni na grupy losowo. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lipca 2021 na adres mliszewska@nid.pl. W wiadomości powinny znaleźć się imię i nazwisko, uczelnię i rok studiów oraz dane kontaktowe.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.