Ujawniono projekty wieży Bugatti

Ujawniono projekty wieży Bugatti

zdj. Bugatti

Luksusowe samochody, bajeczne widoki i najwyższa jakość wykonania - to wszystko znajdziemy w najnowszym projekcie wieżowca Bugatti, który powstaje w prężnie rozwijającym się Dubaju. 

Bugatti, producent luksusowych samochodów, ujawnił projekt swojego pierwszego budynku mieszkalnego – 42-piętrowego wieżowca w Dubaju, który będzie miał dwa windy samochodowe prowadzące z garażu na najwyższe piętra. Projekt jest realizowany we współpracy z deweloperem z Dubaju - Binghatti i będzie pierwszym budynkiem mieszkalnym z marką producenta samochodów. Rezydencje Bugatti zostaną wybudowane w dzielnicy Business Bay w Dubaju. Znajdzie się w nich aż 171 apartamentów, nazywanych Riviera Mansions oraz 11 penthouse’ów o nazwie Sky Mansion Penthouses.

zdj. Bugatti

 

Według dewelopera, forma budynku i jego wnętrza czerpią z dziedzictwa marki luksusowych samochodów, która została założona w 1909 roku. W budynku znajdzie się "plaża inspirowana Riwierą", na której będą mogli odpocząć miłośnicy kultowej marki. Wzrok przyciąga niezwykła forma monumentalnego budynku. Jego elewacja składa się z płyt oddzielających kolejne piętra, uformowanych w obłe kształty, dzięki czemu całość bryły wygląda jednocześnie futurystycznie i organicznie. 

zdj. Bugatti

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.