33 Park Row, zdj. sir Richard Rogers/Graham Stirk, Rogers Stirk Harbour + Partners
Budynek 33 Park Row, zaprojektowany przez Richarda Rogersa i jego zespół z praktyki Rogers Stirk Harbour + Partners, został opracowany w bliskiej współpracy z firmą Centurion Real Estate Partners. Nowatorski projekt, zdaniem jego twórców, ma oddawać specyfikę miejsca, w którym się znajduje i wyznaczać nowe standardy w projektowaniu przestrzeni miejskiej.
Budynek 33 Park Row, który znajduje się nieopodal City Hall Park w centrum Manhattanu, zaoferuje 30 luksusowych, wyjątkowych mieszkań. Jak mówią architekci odpowiedzialni za projekt „zapewniająca pełną prywatność bryła 33 Park Row składa się z zaprojektowanych z rozmachem rezydencji, w których znajdują się oszałamiające okna, ciągnące się od ściany do ściany i od podłogi do sufitu”. Co istotne, mieszkania i przestrzenie wspólne zostały umieszczone po stronie północnej. To rozwiązanie wpuści optymalną ilość światła do budynku, a także pozwoli mieszkańcom na podziwianie bujnego krajobrazu City Hall Park.
33 Park Row, zdj. sir Richard Rogers/Graham Stirk, Rogers Stirk Harbour + Partners
Pierwsze zdjęcia ukończonego niedawno budynku ukazują wyjątkowy obiekt architektoniczny, zaprojektowany z dbałością o szczegóły i zainspirowany tożsamością oraz historią miejsca, w którym się znajduje. Stylem 33 Park Row nawiązuje do historycznych budynków powstałych w epoce przemysłowej. Budynków, które od wielu lat są wizytówką Manhattanu i tworzą jego niezwykły charakter, ukochany przez mieszkańców i turystów.
33 Park Row, zdj. sir Richard Rogers/Graham Stirk, Rogers Stirk Harbour + Partners
Studio Cobe przedstawia projekt biurowca, który przypadnie do gustu wielbicieli motoryzacji. Zaprojektowany dla firmy produkującej samochody wieżowiec czerpie inspiracje z „męskiego” świata motoryzacji, prezentując jednocześnie pełne dopracowanych detali wnętrze.
Studio Opposite Office zaproponowało przekształcenie powstającego berlińskiego lotniska New Berlin Airport, w szpital zakaźny dla pacjentów cierpiących na koronawirusa. To rozwiązanie ma odciążyć istniejące placówki, ulepszyć system opieki zdrowotnej i zwiększyć jego możliwości.
Zaprojektowany przez Goettsch Partners we współpracy z Poly Real Estate Group obszar ma być idealnym miejscem dla rozwoju tętniącej życiem, odnoszącej sukcesy społeczności. W imponujących rozmiarów kompleksie otaczającym wieżę znajdą się mieszkania, biura, sklepy i hotele.
Ukończenie studiów architektonicznych wiąże się z uzyskaniem tytułu zawodowego architekta, jednak okazuje się, że dla absolwentów, którzy chcą pracować w zawodzie, nie jest to koniec nauki i egzaminów. Bez odpowiednich uprawnień nie można bowiem podpisywać projektów budowlanych własnym nazwiskiem i ponosić za nie odpowiedzialności. Znacząco ogranicza to więc możliwości działalności zawodowej, a także zarobki. Architekci z uprawnieniami są bowiem w cenie. Jak je zdobyć?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.