Ukończono budowę Trudo Vertical Forest

Ukończono budowę Trudo Vertical Forest

Trudo Vertical Forest, zdj. Stefano Boeri Architetti

Zakończono prace budowlane nad pokrytą roślinami wieżą mieszkaniową Trudo Vertical Forest w Eindhoven. Za projekt nowoczesnego wieżowca mieszkalnego odpowiada włoski architekt Stefano Boeri.

Na nowoczesnej fasadzie wieży mieszkalnej Trudo Vertical Forest o wysokości 70 metrów znalazły się efektowne balkony, które podtrzymują ponad 10 000 roślin. Wieża poprawi zatem jakość powietrza w dzielnicy oraz ozdobi miejski krajobraz naturalnymi akcentami. Ten wyjątkowy budynek będzie służył jako blok socjalny, który zaoferuje mieszkańcom Eindhoven 125 względnie tanich mieszkań socjalnych.

Trudo Vertical Forest, zdj.  Paolo Rosselli

 

„Wieża w Eindhoven stwarza możliwość przeciwdziałania zarówno zmianom klimatycznym, jak i rozwiązania problemów rynku mieszkaniowego poprzez zupełnie nową interpretację idei zalesiania miast” – mówi Francesca Cesa Bianchi ze studia architektonicznego Stefano Boeri Architetti. „To nie tylko poprawi środowisko w miastach na całym świecie, ale także będzie idealną okazją na podniesienie warunków życia mniej zamożnych obywateli” – dodaje architektka.

Trudo Vertical Forest, zdj. Paolo Rosselli

 

Architekci zadbali o to, by przyjazna środowisku była również sama budowa wieżowca. Przekonują, że znaleźli idealną równowagę między rozwiązaniami ekologicznymi a ekonomią projektu. „Zastosowanie technologii budowlanych najnowszej generacji, dostosowanie niektórych rozwiązań technicznych i ogólna optymalizacja zasobów związanych z projektem i budową pozwoliła na osiągnięcie celu jakim jest realizacja pionowego lasu do użytku osób o niższych dochodach i młodych rodzin” – powiedziała Cesa Bianchi. „Wybrane materiały, takie jak beton i prefabrykowane elementy, zapewniły ograniczenie kosztów w naszej nowej strategii budownictwa socjalnego” – kontynuowała.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.