Ukończono pierwszą fazę projektu 1000 Trees

Ukończono pierwszą fazę projektu 1000 Trees

1000 Trees, zdj. Heatherwick Studio

Budynki wchodzące w skład pierwszej fazy projektu 1000 Trees autorstwa brytyjskiej praktyki architektonicznej Heatherwick Studio, zostały oficjalnie otwarte w Szanghaju w Chinach. Inwestycja czerpie z mitycznych Ogrodów Babilonu, wprowadzając do Szanghaju nieco onirycznego, bajkowego charakteru.

Pierwsza faza 1000 Trees została otwarta 22 grudnia po ośmiu latach budowy. Światła w kompleksie zostały oficjalnie zapalone jako symbol tchnięcia życia w nową formę architektoniczną. Inwestycja powstała obok dzielnicy sztuki M50 i parku. Osiedle, składające się z dwóch przypominających góry wieżowców, zajmie niemal 300 000 metrów kwadratowych, a w jego granicach znajdą się kawiarnie, restauracje, muzea i galerie.

1000 Trees, zdj. Qingyan Zhu

 

„[1000 Trees] stanie się najpiękniejszą „perłą” 42-kilometrowego brzegu rzeki Suzhou Creek w centrum Szanghaju” – mówi Song Shengli z firmy Putuo. Wydaje się, że ambicje twórców inwestycji nie są na wyrost. 1000 Trees charakteryzuje się setkami kolumn, które wspierają konstrukcję budynków, jednocześnie pełniąc funkcję ozdobną. Na filarach, które zostały wyposażone w system nawadniania roślin, zasadzono ponad 70 gatunków drzew.

1000 Trees, zdj. Qingyan Zhu

 

Według władz Szanghaju druga faza projektu, w skład której wchodzi wyższa konstrukcja oraz wiszące ogrody, jest obecnie w fazie budowy. Szacuje się, że zostanie otwarta za dwa lata.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.