Ukończono prace nad wieżowcem Diamond Wharf

Ukończono prace nad wieżowcem Diamond Wharf

Diamond Wharf, zdj. Wimshurst Pelleriti

Ukończono budowę 14-piętrowej wieży projektu studia Wimshurst Pelleriti w południowym Londynie. To pierwsze zlecenie architektów po odejściu ze studia RSHP. Czy zrealizowali swoją artystyczną wizję?

Will Wimshurst i Leo Pelleriti rozpoczęli prace nad projektem wieżowca Diamond Wharf w roku 2013. Koszt przedsięwzięcia osiągnął 10 mln funtów. W budynku mieścić się będą 33 mieszkania na wyższych kondygnacjach, trzy najniższe kondygnacje zajmą natomiast lokale usługowe i biurowe.

1881323_wpgwynneroad_145_247531
Diamond Wharf, zdj. Wimshurst Pelleriti

Interesującym elementem projektu są zamontowane na balkonach panele w kolorze czerwieni, które – przemyślanie rozłożone – wizualnie dzielą fasadę na mniejsze segmenty.

1881328_wpgwynneroad_209_264520
Diamond Wharf, zdj. Wimshurst Pelleriti

Wimshurst powiedział, że ów projekt był dla biura Wimshurst Pelleriti pierwszym krokiem w interdyscyplinarności i holistycznego postrzegania architektury oraz budownictwa. „Czuliśmy, że mamy odpowiedni warsztat, ochotę i możliwości, by projektować i realizować własne projekty. Architekci często unikają podejmowania takiego ryzyka […]” - dodał.

źródło: bdonline.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.