Studio architektoniczne Henning Larsen wygrało konkurs na projekt nowego budynku uniwersyteckiego dla Management Center Innsbruck. Będzie to pierwszy projekt tej praktyki architektonicznej w Austrii.
Założony w 1995 r. Management Center Innsbruck regularnie powiększa się o nowe wydziały, przybywa mu również studentów i kadry uniwersyteckiej, dlatego władze uniwersytetu postanowiły o powstaniu nowego kampusu, który skupi wiele wydziałów rozsianych obecnie po całym Innsbrucku. Kampus, położony w malowniczym górskim terenie, będzie drugim domem studentów różnych specjalizacji i pozwoli im na zbudowanie uniwersyteckiej wspólnoty oraz wymianę doświadczeń.
Management Center Innsbruck, zdj. Henning Larsen
Projekt Henning Larsen to próba skonstruowanie nowej typologii architektury edukacyjnej, dlatego też koncentruje się w szczególny sposób na tworzeniu różnorodnych, stymulujących zmysły przestrzeni do nauki i przestrzeni publicznych zachęcających do interakcji z innymi. Na parterze budynku znajdują się sale lekcyjne i wykładowe. Sercem budynku będzie duża klatka schodowa, która ma stać się miejscem spotkać społeczności studenckiej.
Management Center Innsbruck, zdj. Henning Larsen
Elewacja budynku odzwierciedla lokalne okoliczności przyrody. „Znaleźliśmy moc inspiracji w krajobrazach i geografii Tyrolu, zwłaszcza w tym, w jak zmieniające się w ciągu dnia światło zmienia wizerunek okolicznych gór. Elewacja budynku stara się to oddać” – mówi Lucas Ziegler z Henning Larsen.
Management Center Innsbruck, zdj. Henning Larsen
Oczekuje się, że budowa projektu rozpocznie się jesienią roku 2023. Otwarcie nowego budynku uniwersyteckiego zaplanowano na rok 2025.
Ogłoszono międzynarodowy konkurs Regeneration, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu renowacji opuszczonego miejsca lub budynku. Organizatorzy konkursu zachęcają architektów do korzystania z istniejących już obiektów i podejmowania prób przywrócenia im dawnej funkcjonalności.
Niemiecko-chińska praktyka architektoniczna Büro Ziyu Zhuang ukończyła kościół w Qingdao w Chinach. Minimalistyczny budynek łączy tradycyjne elementy budownictwa sakralnego z najnowszymi trendami projektowania.
Architektki z firmy ZMROK przedstawiają genialny w swojej prostocie projekt domu jednorodzinnego, który stanie w Wilczej Górze pod Warszawą. Przytulny, choć nowoczesny obiekt zostanie odgrodzony od sąsiedztwa niezwykłym murem, który z czasem zapełni się wspomnieniami i doświadczeniami mieszkańców.
RE: VOLCANO HOUSE to nowy projekt domu mieszkalnego autorstwa uznanego polskiego studia REFORM ARCHITEKT. Marcin Tomaszewski w swojej nowej wizji łączy doskonale znane motywy architektoniczne z bezkompromisową nowoczesnością. Projekt wyróżnia się autorskim stylem architekta; stylem, którego nie da się pomylić z żadnym innym.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.