Urząd dla użytkownika. Nowy projekt Snohetta

Urząd dla użytkownika. Nowy projekt Snohetta

zdj. Snøhetta

Praktyka architektoniczna Snøhetta została wybrana do stworzenia projektu przebudowy budynków administracyjnych w Montreuil. Propozycja norweskiego biura łączy dwie instytucje w jednym miejscu, otoczonym bujnymi terenami zielonymi i biofilnym krajobrazem.

Budowa nowego projektu studia Snøhetta ma rozpocząć się w 2024 r. i zakończyć dwa lata później. Gotowy plan obejmuje projekty budynków, krajobrazu, a także wnętrz i mebli. Budynek, który ulegnie przebudowie, jest miejscem, w którym emigranci i uchodźcy mogą dopełnić formalności związanych ze stałym pobytem we Francji. Jest to zatem miejsce, w którym użytkownicy doświadczają wielu uczuć od radości do rozczarowania, dlatego nowy projekt Snohetty opiera się na bezpieczeństwie i przejrzystości.

W projekcie podkreślono znaczenie natury jako narzędzia oferującego wsparcie zarówno pracownikom, jak i petentom. Wspólne przestrzenie budynku mają dostęp do naturalnego światła i pozwalają użytkownikom cieszyć się zielonym otoczeniem. W części przeznaczonej dla pracowników znajdują się również zaciszne zewnętrzne dziedzińce i ogrody, w których można organizować spotkania i spędząć przerwy.

„To stanowi dla naszego paryskiego studia cenną okazję do głębokiego zagłębienia się w ważne problemy naszych czasów. Zachowamy istniejące dziedzictwo architektoniczne i połączymy je z motywami współczesnej architektury, zewnętrznymi przestrzeniami publicznymi i dostępnością dla wszystkich odbiorców” – mówi Kjetil Trædal Thorsen, współzałożyciel biura Snøhetta.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.