Vertical Oasis Building. Wyjątkowy projekt polskiego studia

Vertical Oasis Building. Wyjątkowy projekt polskiego studia

Vertical Oasis Building, zdj. FAAB

Studio FAAB od dawna podejmuje działania wykorzystujące architekturę jako oręż w walce z postępującymi zmianami klimatu. Zaangażowane w ekologiczne projekty w Polsce i na świecie studio stworzyło budynek, który nie tylko pomoże ludziom w opanowaniu globalnego ocieplenia, ale będzie też dobrym, wygodnym schronieniem oraz ozdobą okolicy.

Upubliczniony został nowy projekt polskiego Studia FAAB. Propozycja architektów to bryła przypominająca zwężającą się ku górze, ażurową tubę. Śmiały aspekt wizualny to nie wszystko – Vertical Oasis Building to ekologiczny projekt, który przyczyni się do ochrony środowiska, jednocześnie zapewniając swoim użytkownikom czyste powietrze, chłód i komfort.

Vertical Oasis Building, zdj. FAAB

Zaprojektowana przez Polaków budowla spełniać będzie wiele ról, w tym handlową, biurową, hotelową i mieszkalną. Projekt został wyposażone w przyjazne naturze technologie takie jak pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca, obniżenie zapotrzebowania na energię w budynku oraz geometria fasady tworząca cień.

Vertical Oasis Building, zdj. FAAB

Białe nieprzezroczyste części fasady, aktywne panele BIPV i oszklenie są odpowiedzialne za wytwarzanie energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca. Dzięki roślinom, których gatunki zostały dobrane tak, by wytrzymać trudne warunku pogodowe, powietrze jest oczyszczane; bujna zieleń pomaga również odseparować wnętrza budynku od hałasu i znacznie je ochładzać.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.