Włosi dla Moskwy. Przebudowa osiedla Metrogorodok

Włosi dla Moskwy. Przebudowa osiedla Metrogorodok

Projekt Metrogorodok, zdj. C+S Architects/Citizen Studio

Studia C+S Architects i Citizenstudio zwyciężyły konkurs Face of Renovation, którego przedmiotem były projekty przebudowy poszczególnych dzielnic Moskwy. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych planów przebudowy, które wzbogacą miasto i ułatwią życie jego mieszkańców. Projekt C+S Architects i Citizenstudio przedstawia przebudowę osiedla Metrogorodok.

Wizja C+S Architects i Citizenstudio to system, w którym kolor staje się tym, co „opowiada” rzeczywistość. Kolory znajdą się zatem zarówno na elewacjach budynków, jak i w strefach publicznych. W projekcie królują dwa dopełniające się kolory: zielony oznacza przestrzenie i budynki w sąsiedztwie Parku Narodowego, a czerwony – obszary wzdłuż bulwaru Otkrytoye.

Projekt Metrogorodok, zdj. C+S Architects/Citizen Studio

 

„Jako włoscy architekci jesteśmy przyzwyczajeni do patrzenia na nasze miasta jak na miejskie wnętrza. Dla nas skwery to nie puste przestrzenie, ale raczej pomieszczenia, będące w połączeniu z fasadami budynków lub sąsiadującą z nimi zielenią. Wyeksportowaliśmy tę prostą i piękną koncepcję do Moskwy. Z pomocą naszych rosyjskich przyjaciół z Citizenstudio zbadaliśmy ewolucję typologii mieszkaniowej miasta oraz połączyliśmy estetykę z funkcjonalnością niezbędną osiedlu mieszkaniowemu. Projekt magicznie tworzy siatkę kolorów i faktur, która określa nową tożsamość mieszkańców Metrogorodok, z nadzieją, że przyjmą ją jako swoją, a osiedle nazwą własnym domem” – pisza Carlo Cappai i Maria Alessandra Segantini, założyciele C+S Architects.

Projekt Metrogorodok, zdj. C+S Architects/Citizen Studio

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.