Włoskie drogi. Projekt MoDusArchitects

Włoskie drogi. Projekt MoDusArchitects

Projekt autostrady, zdj. MoDusArchitects

Czy jadąc samochodem, zwracasz uwagę na detale infrastuktury takie jak portale przy wjeździe do tunelu i bariery akustyczne? Pewnie nie. Zazwyczaj są zaprojektowane tak, by nie przyciągać do siebie spojrzeń kierowców. Włoska firma MoDusArchitects pokazuje, że infrastruktura, pomimo swojego czysto praktycznego przeznaczenia, może również wyglądać dobrze.

Praktyka architektoniczna MoDusArchitects ukończyła pracę nad serią projektów portali wjazdowych na obwodnicę Bressanone-Warna we Włoszech. Studio pracuje nad tym projektem infrastrukturalnym już pięć lat. Projekt zaproponowany przez architektów ma odmienić wizerunek włoskich dróg i uczynić je bardziej nowoczesnymi, wygodnymi i eleganckimi. Projekt włoskiego studia obejmuje wprowadzenie szeregu zmian w wyglądzie tuneli, ścian oporowych, barier akustycznych, kominów wentylacyjnych i elementów oznakowania drogi.

Projekt autostrady, zdj. MoDusArchitects

 

Odcinek drogi w pobliżu miasta Bressanone, biegnący do znanej Via Roma, został uświetniony interesującymi portalami przy wjeździe do tunelu – w przeciwieństwie do znanych nam tuneli, ten otwiera się na drogę interesującymi krzywiznami. Inny z zaprojektowanych przez studio tuneli ma natomiast kształt prostopadłościanu i został utrzymany w industrialnej, ale eleganckiej stylistyce.

Projekt autostrady, zdj. MoDusArchitects

 

Jednym z głównych założeń projektu była przyjazność środowisku. Przy doborze materiałów i sposobów konstrukcji, architekci zwracali uwagę na to, jaki ślad węglowy pozostawiają.

źródło: worldarchitecture.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.