W bańce. Projekt przestrzeni ochronnej dla pracowników służby zdrowia

W bańce. Projekt przestrzeni ochronnej dla pracowników służby zdrowia

Projekt bańki ochronnej dla lekarzy, zdj. Plastique Fantastique

W walce z epidemią jednoczą się ludzie różnych profesji, wierząc, że razem możemy więcej. Również projektanci dokładają starań, by ich praca przyczyniła się do poprawy sytuacji na świecie. Studio Plastique Fantastique przedstawia kolejny projekt, mający poprawić bezpieczeństwo pracy szczególnie narażonych na zakażenie pracowników służby zdrowia.

Najbardziej narażoną na infekcję wirusem COVID-19 grupą zawodową są lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Szpitale, w których brakuje masek i kombinezonów ochronnych, usiłują zapewnić im optymalne warunki pracy, jednak ze względów finansowych często nie jest to możliwe. W trosce o zdrowie i życie tych, którzy gotowi są do poświęceń w imię pokonania pandemii, studio Plastique Fantastique stworzyło mobilną osobistą przestrzeń ochronną.

pla1
Projekt bańki ochronnej dla lekarzy, zdj. Plastique Fantastique

Projekt zakłada stworzenie szczelnej plastikowej bańki o wymiarach 4x8 metrów, podłączonej do znajdującego się na zewnątrz wentylatora. Wentylator zapewni stały dopływ powietrza do hermetycznego środowiska, w którym będzie przebywał objęty ochroną lekarz, odgradzając do od potencjalnie zakażonego lub chorego pacjenta. Bańka zostanie wyposażona w szczelną śluzę ochronną oraz przestrzeń, w której lekarz będzie mógł zdezynfekować swoje ubranie i ciało.

pla2
Projekt bańki ochronnej dla lekarzy, zdj. Plastique Fantastique

W kapsule znajdzie się potrzebny sprzęt medyczny oraz rękawica, przez którą lekarz będzie mógł dotknąć pacjenta w trakcie badania. Cienka, przezroczysta bariera pozwoli na kontakt między lekarzem a badanym, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Czy projekt Plastique Fantastique zostanie zaaprobowany przez pracowników służby zdrowia i wejdzie w skład stałego wyposażenia szpitali? Tego nie wiadomo, warto jednak docenić kreatywność i dobrą wolę projektantów próbujących wykorzystać swoje umiejętności dla dobra i zdrowia ogółu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.