W hołdzie dla weteranów. Orbitis dla Muzeum Pritzkera

W hołdzie dla weteranów. Orbitis dla Muzeum Pritzkera

Orbitis, zdj. Oyler Wu Collaborative

Pritzker Military Museum & Library nagrodziło projekt studia Oyler Wu Collaborative z Los Angeles w konkursie, którego celem jest uhonorowanie członków Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, pełniących służbę w okresie zimnej wojny. Zwycięski projekt, zatytułowany Orbits, ma uosabiać oddanie, optymizm i nadzieję, właściwe dla nastawienia weteranów wojennych.

W kwietniu ubiegłego roku Pritzker Military Museum & Library w Chicago ogłosiło międzynarodowy konkurs na nowy Pomnik Weteranów Zimnej Wojny w ramach projektu Pritzker Archives & Memorial Park Center.  Zadaniem architektów było stworzenie struktury, która odda hołd amerykańskim żołnierzom, którzy służyli podczas zimnej wojny, trwającej w latach 1945 - 1991. Pomnik ma na celu zwiększenie świadomości historii wojskowej wśród cywili.

Orbitis, zdj. Oyler Wu Collaborative

 

Zwycięska praca czerpie inspirację z szeregu artefaktów i obrazów z czasów zimnej wojny. „Ostateczna decyzja była trudna, ale po długich dyskusjach uznaliśmy, że projekt Orbits będzie idealnym miejscem, w którym wszyscy, którzy przyczynili się do zakończenia zimnej wojny, zostaną odpowiednio uhonorowani. Ten pomnik jest wyjątkowy i bardzo ważny dla wielu, ponieważ ludzie, którzy poświęcili się w tej sprawie, nie są wystarczająco rozpoznawani w przestrzeni publicznej. Naszym celem jest wyrażenie wdzięczności i pamięci” – mówi płk Jennifer Pritzker, założycielka Pritzker Military Museum & Library.

Orbitis, zdj. Oyler Wu Collaborative

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.