W namiocie Beduinów. Projekt AW2

W namiocie Beduinów. Projekt AW2

zdj. Banyan Tree AlUla Resort

Francuskie studio AW2 ukończyło projekt Banyan Tree AlUla Resort w dolinie Ashar w Arabii Saudyjskiej. Projekt to kurort z apartamentami przypominającymi namioty, których dachy wykonane są z płótna w kolorze piasku.

Położony na zachwycającej otwartej przestrzeni na pustyni AlUla, kurort składa się z 47 luksusowych apartamentów, dwóch restauracji i spa z basenem, rozmieszczonych wokół naturalnych formacji skalnych. Projekt apartamentów nawiązuje do namiotów koczowniczych Beduinów, którzyniegdyś  zamieszkiwali ten obszar.

zdj. Banyan Tree AlUla Resort

 

„Nasza architektura odpowiada na kruchość cechującą Ashar i ma na celu nie tylko przywrócenie uroku, ale także ochronę tego terenu przed przyszłymi szkodami poprzez świadome podkreślanie równowagi człowieka i natury” – mówią projektanci ze studia AW2. „Nasza koncepcja polega na wykorzystaniu naturalnego piękna krajobrazu w projekcie, który płynnie integruje się z przylegającym terenem. Projekt jest dopasowany do kulturowej, historycznej i naturalnej specyfiki Ashar” – dodają.

zdj. Banyan Tree AlUla Resort

 

Apartamenty, które mają od jednej do trzech sypialni, są zbudowane z cegieł ze sprasowanej ziemi. Zwieńczone są przywodzącymi na myśl beduińskie namioty dachami, które rozciągają się na zewnątrz, wspartych na drewnianych słupkach.

zdj. Banyan Tree AlUla Resort

 

Projekty Banyan Tree AlUla Resort zostały po raz pierwszy opublikowane w 2020 roku. Stanowią one część wizji Królewskiej Komisji AlUla mającej na celu przekształcenie historycznego obszaru pustynnego w międzynarodowy cel turystyczny.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.