Warszawa wciąż rośnie. Osiedle U City Residence od Kuryłowicz Associates

Warszawa wciąż rośnie. Osiedle U City Residence od Kuryłowicz Associates

U City Residence, zdj. Kuryłowicz & Associates

Minimalistyczny design i nowatorskie rozwiązania architektoniczne. U-City Residence to miejsce dla estetów poszukujących spokojnej przystani blisko natury” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie projektu. Czy nowe osiedle na Ursusie projektu pracowni Kuryłowicz & Associates rzeczywiście tak bardzo różni się od innych warszawskich dzielnic?

Wszechobecna zieleń oraz przewaga domów jednorodzinnych sprawiają, że bezpośrednia okolica U City Residence zachowała sielankowy klimat przedmieścia. Jednocześnie rosnące w ostatnich latach zainteresowanie potencjalnych nabywców powoduje, że w Ursusie rozwija się infrastruktura i oferta dla mieszkańców. Powstają nowe ośrodki kulturalne, restauracje, sklepy, place zabaw, kompleksy rekreacyjne i sportowe. Ciekawostką jest pierwszy w Warszawie park ekologiczny, wyznaczający najnowsze trendy w dziedzinie projektowania terenów zielonych” – piszą twórcy osiedla.

U City Residence, zdj. Kuryłowicz & Associates

 

U-City Residence to sześć niewysokich budynków wielorodzinnych, które charakteryzują się minimalistycznymi, białymi fasadami z rytmicznymi wcięciami przy balkonach i loggiach. „Postawiliśmy na stylowy minimalizm oraz nieskomplikowane, geometryczne formy. Nasza oszczędność w środkach ma jeszcze jedną ukrytą zaletę — zostawia przyszłym mieszkańcom szerokie pole do nadania własnym czterem kątom indywidualnego charakteru” – opisują swój projekt architekci z biura Kuryłowicz & Associates. Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały dostęp do obszernych tarasów, natomiast lokale na parterze – do niewielkich ogródków. Między budynkami pojawią się połacie zieleni, które pozwolą mieszkańcom na chwile wytchnienia od miejskiego zgiełku.

U City Residence, zdj. Kuryłowicz & Associates

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.