Water Mansion House, czyli współczesny pałac

Water Mansion House, czyli współczesny pałac

Water Mansion House, zdj. JMW Architeci

Realizacja inwestycji Water Mansion House, zaprojektowanego przez JMW Architekci, zakończyła się w ubiegłym roku. Inwestorom zależało na tym, by dom był przyjazny środowisku, a jednocześnie zapewnił mieszkańcom wszelkie udogodnienia, wykorzystując przy tym najnowsze zdobycze technologii.

Water Mansion House to dom prawdziwie luksusowy. Podzielony na trzy piętra – podpiwniczenie, parter i pierwsze piętro, mieści wszystko to, co nowoczesny pałac posiadać powinien. W części podziemnej znajdują się pomieszczenia dla obsługi – profesjonalna kuchnia, pomieszczenia gospodarcze i techniczne oraz obszerny garaż. Przeszklony parter służy jako strefa dzienna i relaksacyjna; oprócz salonu, gabinetu i kuchni dla domowników, znajduje się tam prywatny gabinet odnowy biologicznej i pomieszczenia do fitnessu. Na piętrze tradycyjnie umieszczono sypialnie, garderoby i łazienki.

Water Mansion House, zdj. JMW Architeci

Luksusowy dom ma formę nowoczesnej, zmultiplikowanej kostki. Jego segmenty są oparte na sobie, tworząc zbilansowaną, harmonijną kompozycję i funkcjonalną kompozycję. Elewacja domu została utrzymana w stonowanych kolorach – bieli, beżu i szarości. „Natura znajduje tu swoją kontynuację także w wykorzystanych do zewnętrza bryły materiałach. To kamień naturalny, drewno oraz jako uzupełnienie – spiek kwarcowy” – opowiadają o użytych surowcach architekci.

Water Mansion House, zdj. JMW Architeci

Charakterystyczną cechą domu są obszerne przeszklenia, które zapewniają mieszkańcom naturalne oświetlenie. Dom okalają różnej wielkości zbiorniki wodne, architekci zadbali jednak o to, by mieszkańcy Water Mansion House nie musieli schodzić do ogrodu, by cieszyć się widokiem wody - na pierwszej kondygnacji umieszczono więc taras i niewielki akwen.

Water Mansion House, zdj. JMW Architeci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.