We Architech Anonymous dla najmłodszych w Pekinie
We Architech Anonymous dla najmłodszych w Pekinie
Playscape, zdj. We Architech Anonymous
Studio We Architech Anonymous prezentuje swój najnowszy projekt, który stanie w Pekinie - seriÄ™ odnowionych budynków przemysÅ‚owych z lat 70. XX wieku, wÅ›ród których znajduje siÄ™ wyjÄ…tkowy obiekt – centrum kultury dla dzieci o nazwie Playscape. Obiekt zostanie oddany do użytku instytucjom zajmujÄ…cych siÄ™ opiekÄ… nad dziećmi i ich edukacjÄ….
Pekin to miasto, w którym wiele dzieci nie ma dostÄ™pu do odpowiednio dużych przestrzeni zewnÄ™trznych blisko swojego miejsca zamieszkania. Dzieci czÄ™sto pociÄ…ga ryzyko, ta myÅ›l byÅ‚a punktem wyjÅ›cia do doskonalenia projektu przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeÅ„stwo… Projekt gra elementem ryzyka, dziÄ™ki któremu dzieci mogÄ… nauczyć siÄ™ być bardziej pewnymi samodzielnego rozwiÄ…zywania problemów” – opowiadajÄ… o swoim projekcie architekci z We Architech Anonymous.
Playscape, zdj. We Architech Anonymous
Budynek, jako że jest adresowany do najmÅ‚odszych odbiorców, już z daleka zachwyca oryginalnym, nieco zabawnymi ksztaÅ‚tami przylegajÄ…cymi do prostej formy budynku przemysÅ‚owego. Rurki i falujÄ…ce podÅ‚oża zachÄ™cajÄ… dzieci do zabawy i ruchu. Intensywna żółć, która pokrywa teren do biegania, rozjaÅ›nia projekt, nie odejmujÄ…c mu jednak klasy i nowoczesnoÅ›ci.
Playscape, zdj. We Architech Anonymous
WewnÄ…trz budynku znajduje siÄ™ szereg przestrzeni do zabawy dla dzieci w różnym wieku. NajmÅ‚odsi znajdÄ… tam miejsca do czoÅ‚gania i wspinaczki, sale z wiszÄ…cymi tkaninami, zachÄ™cajÄ…cymi do ćwiczeÅ„ akrobatycznych i podciÄ…gania siÄ™, a także wesoÅ‚e i stymulujÄ…ce sale lekcyjne oraz dobrze zaopatrzonÄ… bibliotekÄ™ i stoÅ‚ówkÄ™.
Norweskie biura architektoniczne A-lab i LPO ujawniÅ‚y projekt zagospodarowania obszaru w Bispevika, części Fjord City – planu rewitalizacji nabrzeża w centrum Oslo w Norwegii. Projekt wzmacnia połączenia miÄ™dzy historycznym Oslo a jego nowymi częściami, jednoczeÅ›nie wprowadzajÄ…c do dzielnicy przestrzenie kulturalne, kreatywne i komercyjne.
Australijska firma architektoniczna Angelo Candalepas and Associates zostaÅ‚a wybrana przez NarodowÄ… GaleriÄ™ Wiktorii do zaprojektowania budynku NGV Contemporary, najwiÄ™kszej australijskiej galerii poÅ›wiÄ™conej sztuce wspóÅ‚czesnej i wzornictwu. W budynku znajdzie siÄ™ ponad 13 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej.
W miejscowoÅ›ci Lanckorona, znajdujÄ…cej siÄ™ na Szlaku Architektury Drewnianej, powstaÅ‚a niezwykÅ‚a inwestycja, za której projekt odpowiada studio architektoniczne FAAR Architekci. Czarna PerÅ‚a, bo tak nazywa siÄ™ zaprojektowany przez pracowniÄ™ dom, zachwyca prostotÄ… i subtelnymi nawiÄ…zaniami do architektury charakteryzujÄ…cej ten region Polski.
Budowa nowego centrum kongresowego Yabuli Entrepreneurs w póÅ‚nocno-wschodnich Chinach, zaprojektowanego przez studio MAD Architects, zbliża siÄ™ do koÅ„ca. Obiekt, który powstaje w sÄ…siedztwie malowniczego górskiego krajobrazu, zostaÅ‚ zlecony przez organizacjÄ™ Yabuli China Entrepreneurs Forum. Jak twierdzÄ… architekci, inwestycja ma ucieleÅ›niać ducha przedsiÄ™biorczoÅ›ci czÅ‚onków organizacji. MajÄ… również nadziejÄ™, że ich budowla stanie siÄ™ nowym symbolem i znakiem rozpoznawczym regionu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informacjÄ™ o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.