We Architech Anonymous dla najmłodszych w Pekinie

We Architech Anonymous dla najmłodszych w Pekinie

Playscape, zdj. We Architech Anonymous

Studio We Architech Anonymous prezentuje swój najnowszy projekt, który stanie w Pekinie - serię odnowionych budynków przemysłowych z lat 70. XX wieku, wśród których znajduje się wyjątkowy obiekt – centrum kultury dla dzieci o nazwie Playscape. Obiekt zostanie oddany do użytku instytucjom zajmujących się opieką nad dziećmi i ich edukacją.

Pekin to miasto, w którym wiele dzieci nie ma dostępu do odpowiednio dużych przestrzeni zewnętrznych blisko swojego miejsca zamieszkania. Dzieci często pociąga ryzyko, ta myśl była punktem wyjścia do doskonalenia projektu przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo… Projekt gra elementem ryzyka, dzięki któremu dzieci mogą nauczyć się być bardziej pewnymi samodzielnego rozwiązywania problemów” – opowiadają o swoim projekcie architekci z We Architech Anonymous.

Playscape, zdj. We Architech Anonymous

 

Budynek, jako że jest adresowany do najmłodszych odbiorców, już z daleka zachwyca oryginalnym, nieco zabawnymi kształtami przylegającymi do prostej formy budynku przemysłowego. Rurki i falujące podłoża zachęcają dzieci do zabawy i ruchu. Intensywna żółć, która pokrywa teren do biegania, rozjaśnia projekt, nie odejmując mu jednak klasy i nowoczesności.

Playscape, zdj. We Architech Anonymous

 

Wewnątrz budynku znajduje się szereg przestrzeni do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi  znajdą tam miejsca do czołgania i wspinaczki, sale z wiszącymi tkaninami, zachęcającymi do ćwiczeń akrobatycznych i podciągania się, a także wesołe i stymulujące sale lekcyjne oraz dobrze zaopatrzoną bibliotekę i stołówkę.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.