Wellness do góry nogami. Hub of Huts

Wellness do góry nogami. Hub of Huts

Hub of Huts, zdj. NOA

Firma Network of Architecture przedstawia wyjątkowy projekt Hub of Huts, obiektu wellness, który wydaje się przeczyć grawitacji. Projekt powstaje w luksusowym hotelu Hubertus położonym w Południowym Tyrolu.

Konstrukcja znajduje się blisko wystającego basenu ze szklanym dnem, który włoskie studio Network of Architecture stworzyło dla włoskiego kurortu w 2016 roku. Budynek Hub of Huts charakteryzuje się wyjątkowym projektem bazującym na idei lustrzanego odbicia. Jego dolna część jest doskonałym odbiciem górnej, dzięki czemu zatrzymuje wzrok. „Inspiracja czerpaliśmy z żywiołu wody” – mówi założyciel studia NOA Lukas Rungger.

 Hub of Huts, zdj. NOA

 

„Pomyśleliśmy o aktywnościach, które można podejmować w wodzie, takich jak stanie, siedzenie, pływanie i nurkowanie do góry nogami. Każda z tych pozycji oferuje inną perspektywę, i z tej właśnie gry perspektyw zrodziła się idea projektu” – dodaje.

 Hub of Huts, zdj. NOA

 

Hub of Huts znajduje się w południowo-wschodniej części hotelu Hubertus, tuż przy efektownym basenie. Obiekt jest dopełnieniem istniejącego kompleksu wellness, którego projekt sprzyja wyciszeniu i odzyskaniu równowagi emocjonalnej. „Rozmieszczenie mikrostruktur przypomina układ górskiej wioski” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt, podkreślając związek projektu z lokalną kulturą.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.