Wieża FengSheng 101 w Kantonie

Wieża FengSheng 101 w Kantonie

Wieża FengSheng 101, zdj. GWP

Studio GWP przedstawia projekt wielofunkcyjnej wieży w Kantonie w chińskiej prowincji Guangdong. Budynek pomieści hotele, biura, apartamenty i sklepy.

Nowy projekt GWP osiągnie wysokość 200 metrów i zaoferuje swoim najemcom około 81 000 m2 powierzchni użytkowej. Budynek został zainspirowany motywami żeglarskimi: opływowe kształty i miękkie linie mają przywodzić na myśl wzbierające morskie fale.

Wieża FengSheng 101, zdj. GWP

„Architektura powinna być pełna wyobraźni, witalności i kreatywności! Fengsheng 101 uosabia koncepcję poruszania się z wiatrem i żeglugi. Połączyliśmy formę, przestrzeń i oświetlenie w celu stworzenia wyjątkowej formy architektonicznej. Mam nadzieję, że ten budynek przyniesie lokalnej społeczności radość z obcowania z dobrze zagospodarowaną przestrzenią, duchową inspirację, a także poczucie przynależności do miejsca, w którym żyją i pracują” – powiedział Zhang Guowei, główny architekt FengSheng 101.

Wieża FengSheng 101, zdj. GWP

Architekci GWP w swoim projekcie podjęli próbę połączenia nowoczesnej estetyki z organicznymi formami. Aby podkreślić związek budynku z naturą, wzbogacili przestrzeń wokół wieżowca o zielone tarasy od strony północnej i południowej. Obsadzone roślinnością platformy współgrają z nowoczesnym designem, wprowadzając element organiczny, przypominający społeczności o nierozerwalnym połączeniu człowieka i Matki Ziemi.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.