Wieża jak kanion. Projekt MAD Architects

Wieża jak kanion. Projekt MAD Architects

One River North, zdj. MAD Architects

Chińskie studio MAD Architects opublikowało projekt wieży mieszkalnej, która zostanie wybudowana w Kolorado. Wieża przyciąga wzrok swoją niezwykła formą, nawiązującą do motywu charakterystycznych dla topografii tego stanu kanionów.

Wieża One River North stanie w dzielnicy River North, w samym centrum Denver. Architekci ze studia MAD sięgnęli po naturalne skojarzenia z topografią stanu Kolorado, słynącego z Wielkiego Kanionu. Bryła wieży jest delikatnie wygięta, a na przodzie jej elewacji zostaną wycięte charakterystyczne pęknięcia. We wgłębieniach zostaną posadzone różnorodne rośliny, które ozdobią budynek i będą wspomagać naturalną wentylację. Reszta elewacji pozostanie nienaruszona. Pokryją ją lustrzane szyby.

One River North, zdj. MAD Architects

 

„Jeśli uważamy nowoczesne miasta za krajobraz stworzony przez człowieka na ziemi, musimy projektować kaniony, lasy, strumienie i wodospady, przekształcając betonowe lasy w drugą, nową naturę” – powiedział założyciel i dyrektor praktyki architektonicznej MAD, Ma Yansong. Budynek nie tylko przypomina Góry Skaliste, ale również oferuje tarasy widokowe, które pozwolą gościom podziwiać je na żywo. Ostatnie piętra budynku zostaną przeznaczone na przestrzenie rekreacyjne: centrum fitness i studio jogi, a także wspomniane tarasy i baseny. Na niższych piętrach zostaną umieszczone lokale do wynajęcia oraz miejsca parkingowe.

One River North, zdj. MAD Architects

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.