Wieża mieszkalna Ombelle w Fort Lauderdale. Projekt ODA

Wieża mieszkalna Ombelle w Fort Lauderdale. Projekt ODA

Ombelle w Fort Lauderdale, zdj. ODA

Studio architektoniczne ODA zaprezentowało projekt inwestycji Ombelle w Fort Lauderdale na Florydzie. Obiekt zostanie owinięty stalową siatką, którą architekci opisują jako „egzoszkielet”.

Konstrukcja Ombelle będzie składać się z dużego cokołu, na którym znajdą się stożkowe wieże jednej wysokości, otoczone dużymi balkonami. Blok mieszkalny będzie liczył 1100 lokali. Po ukończeniu zyska tytuł jednego z najwyższych budynków na Florydzie.

Ombelle w Fort Lauderdale, zdj. ODA

Na dole budynku znajdzie się ponad 930 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, w wieżach zaś zaplanowano rozmieszczenie wygodnych i eleganckich mieszkań. Dach budynku zostanie obsadzony różnorodną roślinnością i będzie pełnił funkcję tarasu widokowego dla mieszkańców i użytkowników Ombelle.

Ombelle w Fort Lauderdale, zdj. ODA

 

„Zachwycająca fasada składa się z delikatnego egzoszkieletu otoczonego tarasami i balkonami o różnej szerokości, długości i wysokości, co nadaje każdemu z mieszkań indywidualnego charakteru” – opowiadają architekci z ODA. „Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią metamorfozy Fort Lauderdale w prężnie myślące miasto atrakcyjne dla podróżników z całego świata” – dodaje Eran Chen, założyciel i dyrektor studia architektonicznego.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.