inteGRA. Konkurs na projekt placu zabaw dla dzieci
Fundacja Integracja i PFR Nieruchomości zapraszają do udziału w konkursie inteGRA, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego, przystosowanego do potrzeb użytkowników i angażującego placu zabaw.
Studio architektoniczne ODA zaprezentowało projekt inwestycji Ombelle w Fort Lauderdale na Florydzie. Obiekt zostanie owinięty stalową siatką, którą architekci opisują jako „egzoszkielet”.
Konstrukcja Ombelle będzie składać się z dużego cokołu, na którym znajdą się stożkowe wieże jednej wysokości, otoczone dużymi balkonami. Blok mieszkalny będzie liczył 1100 lokali. Po ukończeniu zyska tytuł jednego z najwyższych budynków na Florydzie.
Na dole budynku znajdzie się ponad 930 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, w wieżach zaś zaplanowano rozmieszczenie wygodnych i eleganckich mieszkań. Dach budynku zostanie obsadzony różnorodną roślinnością i będzie pełnił funkcję tarasu widokowego dla mieszkańców i użytkowników Ombelle.
„Zachwycająca fasada składa się z delikatnego egzoszkieletu otoczonego tarasami i balkonami o różnej szerokości, długości i wysokości, co nadaje każdemu z mieszkań indywidualnego charakteru” – opowiadają architekci z ODA. „Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią metamorfozy Fort Lauderdale w prężnie myślące miasto atrakcyjne dla podróżników z całego świata” – dodaje Eran Chen, założyciel i dyrektor studia architektonicznego.
Fundacja Integracja i PFR Nieruchomości zapraszają do udziału w konkursie inteGRA, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego, przystosowanego do potrzeb użytkowników i angażującego placu zabaw.
Studio Austin Matt Fajkus Architecture zaprojektowało wyjątkowy hangar dla łodzi, który wyróżnia się perforowanymi metalowymi fasadami, których zadaniem jest równoważenie światła we wnętrzach budynku i cienia przez cały rok. Projekt nazwany Filtered Frame Dock stanie w Austin w Teksasie.
Czy da się przenieść współczesne miasto, przystosowane do potrzeb człowieka żyjącego wśród zaawansowanej technologii, w realia historyczne? Jak wyglądałoby połączenie wysoko rozwiniętych mechanizmów cyfrowych z estetyką dawnych miast? Odpowiedzi na te pytania szukają organizatorzy konkursu Turn Back Time.
Japoński architekt Kengo Kuma i australijski artysta Geoff Nees stworzyli okrągły, oryginalny pawilon, przypominający obiekt zbudowany z ogromnych puzzli. Konstrukcja została wykonana z drewna zebranego w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Melbourne w Australii. Projekt został zamówiony u artystów na Triennale NGV i miał pełnić funkcję odpowiedzi na inne dzieło sztuki – pracę koreańskiego artysty Lee Ufana, zatytułowaną „Dialogue”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.