Wieża w Miami Beach. Nowy projekt Kengo Kuma and Associates

Wieża w Miami Beach. Nowy projekt Kengo Kuma and Associates

Wieża w Miami Beach, zdj. Kengo Kuma Associates

Japońskie studio architektoniczne Kengo Kuma and Associates opublikowało wizualizacje nowej inwestycji w Miami Beach, która będzie pierwszą wieżą mieszkalną zaprojektowaną przez studio w Stanach Zjednoczonych.

Projekt położony nad brzegiem oceanu w Miami Beach, to wieżowiec mieszkalny, który zachwyca oryginalnym projektem i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Obiekt powstaje dla marki Aman i znajdą się w nim aż 23 prywatne apartamenty. Będzie on częścią kompleksu, który obejmuje również sąsiedni – hotel w stylu art deco z lat 40. XX wieku, który jest obecnie odnawiany.

Wieża w Miami Beach, zdj. Kengo Kuma Associates

 

Konstrukcja będzie podparta serią trzykondygnacyjnych słupów pokrytych drewnem, rozmieszczonych daleko od siebie, aby zmaksymalizować widoki na plażę z okien budynku. Cienka ściana z trzywarstwowego szkła otoczy kolumnę wejściową, aby zapewnić budynkowi ochronę przed warunkami atmosferycznymi, stworzy również możliwość zaaranżowania przestrzeni wypoczynkowych na parterze budynku. Po bokach fasady będą biegły drewniane żaluzje, które pozwolą na regulację światła w budynku oraz naturalną wentylację wnętrz.

Wieża w Miami Beach, zdj. Kengo Kuma Associates

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.