Wielka Równina Gimpo. Miasto naszych czasów

Wielka Równina Gimpo. Miasto naszych czasów

Wielka Równina Gimpo, zdj. KCAP Architects & Planners

Studio architektoniczne KCAP Architects & Planners wygrało międzynarodowy konkurs na kompleks Bucheon Daejang New Town. Projekt powstaje jako część regionu metropolitalnego w Seulu w Korei Południowej. Wizja, zatytułowana Open Fields City, będzie charakteryzować się wyjątkowym, niespotykanym w krajobrazie miejskim połączeniem natury i architektury – dzielnica będzie obfitować w ścieżki dla pieszych i rowerów oraz rozległe pola, które stworzą nowe możliwości relaksu dla mieszkańców.

Jak podkreśla KCAP, „Rząd Korei Południowej zawsze dążył do zapewnienia mieszkań w przystępnych cenach; kolejnym krokiem w tę stronę jest konkurs na projekt nowego miasta w regionie metropolitalnym Seulu”. Obszar Nowego Miasta Daejang Bucheon, który powstanie na płaskim, wiejskim terenie, został nazwany Wielką Równiną Gimpo. Nowa propozycja studia architektonicznego KCAP Architects & Planners została uświetniona koncepcjami i technologicznymi nowinkami, które mają sprostać wymaganiom obywateli w post-pandemicznym świecie.

Wielka Równina Gimpo, zdj. KCAP Architects & Planners

 „Zaproponowaliśmy specjalny system infrastruktury z bezdotykową opcją automatycznych dostaw, opartą na podziemnych sieciach rur. Zdecydowaliśmy się zbudować mieszkania w taki sposób, który pozwoli na swobodną cyrkulację świeżego powietrza i będzie sprzyjał uprawie roślin domowych w budynku. Rozwiązania te mają na celu ułatwienie życia obywateli podczas pandemii COVID oraz rozwiązanie problemów związanych ze zmianami klimatu, z którymi ostatnio musimy się wspólnie zmierzyć ” – mówi Hyeri Park z KCAP Architects & Planners.

Wielka Równina Gimpo, zdj. KCAP Architects & Planners

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.