Wille od Kengo Kumy kolejnym etapem The Red Sea Project

Wille od Kengo Kumy kolejnym etapem The Red Sea Project

Wille Red Sea Project, zdj. Kengo Kuma & Associates

Praktyka Kengo Kuma & Associates zaprojektowała kilka luksusowych willi dla nowego rozwoju turystyki w Arabii Saudyjskiej. Projekt został zlecony przez The Red Sea Development Company w ramach wspominanego przez nas już The Red Sea Project. Wille wchodzące w skład projektu będą wyjątkowymi obiektami mieszkalnymi o zróżnicowanej kubaturze i różnym położeniu na terenie kurortu.

Projektując, architekci z  Kengo Kuma and Associates inspirowali się naturalnym krajobrazem wysp na Morzu Czerwonym. „Wille na wyspie zostały zainspirowany pięknymi, naturalnymi elementami krajobrazu. Stosunkowo płaski teren wyspy zasugerował projekt, wykorzystujący niskie kubatury; w poszukiwaniu harmonijnych związków z podłożem, postawiliśmy na delikatnie zakrzywione dachy” – opowiadają architekci.

Wille Red Sea Project, zdj. Kengo Kuma & Associates

Projekt, czym szczyci się zarówno deweloper, jak i architekci, będzie ze wszech miar przyjazny środowisku. ​​„Firma przyjęła kilka ważnych założeń, w tym zero odpadów, które powiększą wysypiska, zero zrzutów do morza i zero jednorazowych tworzyw sztucznych; Zobowiązaliśmy się także do osiągnięcia 100% neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Miejsce docelowe będzie opierać się wyłącznie na energii odnawialnej i nie będzie miało połączenia z siecią krajową” – mówią przedstawiciele Thr Red Sea Development.

Wille Red Sea Project, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

Projekt Red Sea, oprócz budowy luksusowych willi, obejmuje także międzynarodowe lotnisko zaprojektowane przez Foster + Partners, o którym przeczytacie tu. Zakończenie budowy kurortu planowane jest na rok 2030.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.