Wiszący dom. Projekt biura Yakusha Design

Wiszący dom. Projekt biura Yakusha Design

Dom na klifie, zdj. Yakusha Design

Studio architektoniczne Yakusha Sedign opublikowało projekt szklanego domu „zawieszonego” na klifie. Oryginalny budynek został pomyślany jako wakacyjny dom dla surferów, którzy ponad wszystko cenią sobie bezpośredni kontakt z morzem.

Zawieszona się nad skalistym klifem konstrukcja autorstwa biura Yakusha Design ucieszy oko wielbicieli nietuzinkowej architektury i wysmakowanego minimalizmu. Zapewni również wyjątkowe wrażenia tym, którzy w architekturze szukają nie tylko funkcjonalności, lecz także mocnych wrażeń. Szklany kubik utrzymuje się na pionowym kamiennym filarze i nadmorskich kamieniach, sprawiając wrażenie nieważkości. Dzięki przezroczystym ścianom, przebywający w nim mieszkańcy mają możliwość podziwiania nadmorskiego krajobrazu z dowolnego punktu domu.

klif2

Choć powierzchnia domu wynosi jedynie 48m2, został on zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. W budynku nie zostały zastosowane ściany działowe: strefy funkcjonalne takie jak salon, kuchnia, łazienka i sypialnia łączą się ze sobą, dzięki czemu dom wydaje się znacznie bardziej przestronny. Aby nie dodawać niepotrzebnych, utrudniających widoczność elementów, architekci umieścili potrzebne kable i rury we wnętrzu przecinającego dom filaru.

Projekt można postrzegać jako nowoczesną reinterpretację latarni morskiej. Podobnie jak tradycyjna latarnia, dom stwarza możliwość postrzegania otoczenia w niemal 360 stopniach.

klif3

„Ten projekt został pomyślany jako dom wakacyjny dla surferów, którzy mają doświadczenie w konfrontacji z potężnym żywiołem, jakim jest powietrze. Inspirowaliśmy się starożytnymi latarniami morskimi, stojącymi niezachwianie na krańcu ziemi i wskazującymi drogę statkom” – wyjaśnia Victoria Yakusha.

 

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.