Bezpieczeństwo i ekologia. Wizja biurowca na miarę czasów

Bezpieczeństwo i ekologia. Wizja biurowca na miarę czasów

Revolution, Courtesy of Perkins+Will

Trwały, ekologiczny, wygodny. Przestawiamy rewelacyjny projekt biurowca firmy Perkins + Will.

Samowystarczalne piękno

Firma Perkins + Will proponuje wizję biurowca w południowo-wschodnim Waszyngtonie. Budynek zatytułowany Revolution: Changing the Office Paradigm został zaprojektowany z myślą o przetrwaniu w niesprzyjających człowiekowi warunkach pogodowych lub w sytuacji klęsk żywiołowych.

REVOLUTION_ATRIUM
Revolution, Courtesy of Perkins+Will

 

 

Według odpowiedzialnych za projekt, oferuje on „dostęp do prądu nawet w przypadku awarii sieci elektrycznej, czystą wodę w przypadku awarii ciśnienia oraz konstrukcję, która nie pozwala na zalanie budynku w przypadku powodzi”. Materiałem użytym w tej zrównoważonej konstrukcji jest między innymi drewno, a także beton pochłaniający węgiel oraz trwałe, pozbawione chemikaliów wykończenia.

REVOLUTION_BUILDING_SECTION
Revolution, Courtesy of Perkins+Will

Budynek jest również w dużej mierze samowystarczalny, a więc – proekologiczny. Pokryte panelami fotowoltaicznymi zadaszenie wytwarza energię elektryczną. Liczne ulepszenia pozwalają dodatkowo zmniejszyć zużycie energii przez budynek. Mechanizm wbudowany w płytę podłogową odzyskuje wodę deszczową i uzdatnia ją, by nadawała się do spożycia. Projekt obejmuje zerową emisję węgla, zerowe zużycie wody i energii spoza własnych zasobów.

REVOLUTION_RENDER_1
Revolution, Courtesy of Perkins+Will

Biurowiec zaprojektowany przez zespół Perkins + Will jest więc przyjazny środowisku, odporny nawet na najtrudniejsze warunki i – co bardzo ważne - niezwykle estetyczny. Nowoczesny, jasny i przeszklony będzie cieszył oko przechodniów. Pracujący w nim ludzie natomiast będą mieli okazję każdego dnia podziwiać panoramę Waszyngtonu.

REVOLUTION_RENDER_3
Revolution, Courtesy of Perkins+Will

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.