Wnętrze. Światło. Cień

Wnętrze. Światło. Cień

Plakat wydarzenia

Wnętrze. Światło. Cień to konkurs studencki organizowany przez Katedrę Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej i Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest to już XII edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które zachęca studentów do wykorzystania swoich zdolności i prezentacji swoich możliwości przed szerszą publicznością. Tegoroczny temat to: "Izolacja – stan, wybór, konieczność". Zadaniem uczestników będzie wykonanie projektu wnętrza, nawiązującego do hasła przewodniego.

Celem konkursu jest podkreślenie związków teorii z praktyką poprzez wykorzystanie dostępnych, obecnych na rynku produktów współczesnego designu wysokiej jakości w nadawaniu wnętrzu jego unikalnego charakteru. Podkreślenie wagi spojrzenia na projekt wnętrza jako kompleksowej całości, począwszy od jego kształtu przestrzennego, materiału i kolorystyki, a także warunków oraz efektów oświetlenia po elementy wyposażenia – meble oraz oświetlenie. Przykłady wzornictwa postrzegane będą nie tylko jako elementy niezbędne funkcjonalnie, ale także jako przedmioty użytkowe – uzupełniające, intrygujące, inspirujące – wzbogacające jego wystrój” – możemy przeczytać na stronie konkursu.

Przyznane zostanie kilka nagród, od wyróżnień jury po nagrody sponsorów w pięciu kategoriach - za najlepsze wykorzystanie mebla, za najlepsze wykorzystanie szkła dekoracyjnego, za najlepsze sztuczne oświetlenie wnętrza,  za najlepsze wykorzystanie dzieła sztuki oraz za najlepsze ukształtowanie ścian i sufitów.

W konkursie mogą brać udział studenci Wydziałów Architektury i Wydziałów Architektury Wnętrz (lub wydziałów i kierunków pokrewnych) z całej Polski. Prace winny być przygotowane przez jednego autora.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.