Wrocław dla pszczół. Konkurs na projekt miejskiego ula
Wrocław dla pszczół. Konkurs na projekt miejskiego ula
Galeria BWA znajdująca się w budynku Dworca Głównego we Wrocławiu we współpracy z PKP S.A ogłasza konkurs na projekt ula w centrum miasta.
Pociąg do ekologii
Projektanci, którzy zdecydują się stanąć do rywalizacji, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Wizja miejskiego ula ma nie tylko cieszyć oko jako małe dzieło sztuki, ale również zapewniać jego przyszłym mieszkańcom optymalne warunki do życia. Szczegółowe wytyczne zostały opracowane przez ekspertów od pszczelego życia – apiologów, przy uwzględnieniu warunków klimatycznych tej części kraju, stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz obecnych w pobliżu roślin. Tych jednak nie będzie trzeba szukać daleko - wybrany przez jury projekt stanie na zielonych tarasach zabytkowego Dworca Głownego, które zostały obsadzone kwiatami miododajnymi.
„Pszczoły to bardzo istotny element ekosystemu. Ponad 80% gatunków roślin rozmnaża się dzięki pracy tych owadów. Niestety w produkcji żywności ciągle używamy substancji i procesów, które szkodzą pszczołom. To głównie pestycydy i herbicydy. Nim zmienimy ten stan rzeczy, miasto ma szansę stać się przystankiem i sanatorium dla pszczół. Niezwykle modnym trendem na świecie jest tworzenie pasiek w miejskich terenach zielonych, parkach, ogródkach działkowych, nieużytkach, a także na dachach budynków” – możemy przeczytać na stronie internetowej galerii BWA.
Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych. Projekty można zgłaszać do 29 listopada 2019.
Amerykańska pracownia Studio Gang zaprezentowała projekt rozbudowy Muzeum Sztuki Pięknej w Little Rock w stanie Arkansas. Zaprojektowane przez firmę nowe skrzydło muzeum ma powiększyć istniejącego już kompleks, zapewniając dodatkową przestrzeń do ekspozycji sztuki.
Studio SDA Architecture zaprojektowało dom w Wietnamie, który jest odporny na powodzie spowodowane zmianami klimatu. Dom znajduje się w delcie Mekongu, na terenie szczególnie narażonym na powodzie.
Międzynarodowe studia architektoniczne, w tym Adjaye Associates, Morphosis, Studio Fuksas i Coop Himmelb(l)au, będą współtworzyć bezprecedensowy projekt miasta The Line, które powstanie w Arabii Saudyjskiej. Wizja lustrzanego wąskiego budynku, który zdaje się nie mieć końca, budzi jednak tyle samo zachwytów, co kontrowersji.
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na triennale Kolor w grafice. Towarzysząca mu wystawa zaoferuje niezapomniane wrażenia dla miłośników współczesnej grafiki. Impreza odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.