Wybrano projekt wrocławskich miejskich uli

Wybrano projekt wrocławskich miejskich uli

Dworzec Główny we Wrocławiu, źródło: visitwroclaw.eu

Rozstrzygnięto konkurs na projekt projekt miejskich uli we Wrocławiu. Wybrana spośród ponad ponad dziewięćdziesięciu innych propozycja urzeka prostotą.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o ekologicznej inicjatywie Galerii BWA Wrocław Główny i PKP S.A, która zakładała stworzenie miejskich uli na tarasach wrocławskiego Dworca Głównego oraz towarzyszącemu jej konkursowi na projekt ula.

miejski-ul-we-wroclawiu-wyniki-konkursu
Zwycięski projekt Pauliny Kwiatkowskiej, zdj. materiały prasowe organizatora

W ostatnich dniach ogłoszono zwycięską propozycję, której autorką jest Paulina Kwiatkowska,  absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej projekt nosi nazwę „Sanatorium dla pszczół” i spełnia szczegółowe wymagania jury oraz przyszłych mieszkańców ula – pszczół, które aby przeżyć, pracować i rozmnażać się, potrzebują ściśle określonych warunków. Ule wykonane według projektu artystki staną na tarasach wrocławskiego dworca już w połowie roku 2020.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.