Wydano pozwolenie na budowę hotelu Cristiano Ronaldo w Manchesterze

Wydano pozwolenie na budowę hotelu Cristiano Ronaldo w Manchesterze

CR7 Hotel, zdj. FCB Studios

FCBStudios otrzymało od Rady Miasta Manchester oficjalne pozwolenie na realizację projektu hotelu Picadilly. Budynek został zaprojektowany specjalnie dla marki Cristiano Ronaldo – CR7. Hotel znajduje się w świetnej lokalizacji, na rogu ulic Piccadilly i Newton.

Nowy hotel markowany nazwiskiem znanego piłkarza zaoferuje gościom ponad 150 pokoi o wysokim standardzie, luksusowe bary i przestrzenie na dachu. Na potrzeby projektu odnowiony zostanie XX – wieczny budynek na ulicy 69-75 Piccadilly, wykorzystywany wcześniej jako biurowiec i magazyn, znany jako Halls Building. W ramach renowacji wyremontowana zostanie również tawerna Piccadilly, która zajmuje parter zabytkowego budynku.

CR7 Hotel, zdj. FCB Studios

 

Jak wyjaśnia zespół FCBStudios, miejsce to znajduje się na obszarze Stevenson Square Conservation Area, przy wejściu do dzielnicy Northern Quarter w Manchesterze, jest więc wyjątkowo drogocenne dla miasta, a tym samym zasługuje na szczególne traktowanie. Właśnie dlatego projekt studia FCB skupia się na szczegółach, które tworzą niepowtarzalny charakter historycznej dzielnicy i włącza je do nowoczesnego, dynamicznego projektu poprzez użycie barw, proporcje i użyte materiały.

CR7 Hotel, zdj. FCB Studios

 

„Budynek na rogu od dawna oczekiwał na przebudowy. W układzie ulic ta przestrzeń zajmuje niezwykle ważną pozycję, dlatego właśnie wymaga dobrego i mocnego projektu. Sklepione łuki otaczające budynek odzwierciedlają powtarzalny charakter briefu hotelowego, czego efektem jest zgodny z kontekstem otoczenia i elegancki projekt elewacji” – mówi Simon Doody z FCBStudios.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.