Wygasły plany budowy stadionu Chelsea Football Club London

Wygasły plany budowy stadionu Chelsea Football Club London

Chelsea Football Club London, zdj. Herzog & de Meuron

Plany Herzog & de Meuron dotyczące stadionu Chelsea Football Club na stadionie Stamford Bridge oficjalnie wygasły. Realizacja projektu została wstrzymana w roku 2018 z powodu braku funduszy.

Na projekt przebudowy stadionu wydano pozwolenie na budowę w roku 2017.  Koszt realizacji projektu autorstwa Herzog & de Meuron wynosił około 500 milionów funtów.  Rok później” projekt został zawieszony na czas nieokreślony. Jako powód inwestorzy podali „panujące obecnie warunki niesprzyjające inwestycjiom”, a ponieważ klub Premier League nie poczynił od tamtego czasu żadnych postępów w zdobywaniu funduszy, zgoda na planowanie projektu wygasła.

Chelsea Football Club London, zdj. Herzog & de Meuron

Praktyka Herzog & de Meuron opublikowała pierwsze projekty stadionu w 2015 roku/ Interesująca propozycja szwedzkiego biura inspirowana jest tkanką miejską Londynu – tajemniczego, monumentalnego i nowoczesnego miasta. Swój wkład w powstanie projektu mieli architekci z londyńskiego studia Lifschutz Davidson Sandilands.

Chelsea Football Club London, zdj. Herzog & de Meuron

Zaprojektowany przez kooperację biur Chelsea Football Club London miał powstać w miejscu istniejącego już stadionu piłkarskiego na Stamford Bridge i pomieścić od 41 000 do 60 000 widzów. Budynek nawiązuje do charakterystycznego dla Londynu stylu gotyckiego, pozostając jednocześnie na wskroś nowoczesny. Dwuwarstwowa struktura budynku czyni go bardzo interesującym i nieoczywistym – zewnętrzna warstwa składa się z filarów przypominających żebra, między którymi dostrzec można właściwą, częściowo przeszkloną fasadę.

 

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.