Wyjątkowa przebudowa od OMA

Wyjątkowa przebudowa od OMA

Przebudowa dawnej piekarni i magazynu, zdj. OMA

Studio OMA ujawniło swój najnowszy projekt przekształcenia dawnej piekarni i magazynu w wielofunkcyjną przestrzeń artystyczną, edukacyjną i społeczną. Opracowany we współpracy z Library Street Collective, projekt będzie pełnił funkcję nowej siedziby dla dwóch lokalnych organizacji non-profit, PASC i Signal-Return.

W budynkach znajdą się również przestrzenie przeznaczone na studia artystyczne, galerie, sklepów i miejsca spotkań towarzyskich. Projekt nazwany LANTERN ma stać się centrum społeczności i artystycznych działań lokalnych artystów. Istniejąca konstrukcja – dawny magazyn i piekarnia -  jest obecnie w stanie ruiny, co otworzyło przed architektami wiele możliwości. Budynek pozbawiony dachu i jednej ze ścian zostanie przekształcony w przepastny dziedziniec otoczony galeriami.

Przebudowa dawnej piekarni i magazynu, zdj. OMA

 

„PASC i Signal-Return to niezwykłe organizacje o holistycznym podejściu do budowania społeczności poprzez sztukę. Aby wesprzeć i wzmocnić ich ambicje, budynek będzie w bezpośrednim kontakcie z otoczeniem, aby wnieść nową jakość i kreatywnego ducha w społeczność East Village” – mówi Jason Long z OMA.

Przebudowa dawnej piekarni i magazynu, zdj. OMA

 

Ubytki w murach budynku, obecnie zabite deskami, a także istniejące okna, zostaną przeszklone, aby wpuścić do środka więcej światła. To rozwiązanie podkreśli również przywiązanie funkcjonujących w budynku organizacji do historii i dziedzictwa tego wyjątkowego miejsca.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.