Wyjątkowy hotel w Tyrolu od NOA

Wyjątkowy hotel w Tyrolu od NOA

Hotel w Tyrolu, zdj. Alex Filz

Studio Network of Architecture prezentuje projekt luksusowego hotelu i centrum odnowy biologicznej, który został ukończony na południu Tyrolu we Włoszech. Inwestycja jest częścią przebudowy rodzinnej restauracji i pensjonatu Lobishof, które działają od niemal 50 lat.

Położony na północ od tego istniejących zabudowań, nowy hotel o nazwie Aeon składa się z 15 pokoi gościnnych oraz luksusowego centrum odnowy biologicznej. W budynkach znajdą się bistro i bar, baseny, sauny oraz pomieszczenia przeznaczone do medytacji i jogi.

Hotel w Tyrolu, zdj. Alex Filz

 

Architekci z NOA wykorzystali istniejące budynki gospodarcze i użyli lokalnie pozyskiwanego drewna do pokrycia dwóch nowych brył. „Stworzenie odpowiedniego napięcia między wielowiekową tradycją tego wiejskiego kompleksu a nowoczesnym stylem było wyzwaniem, które napotkaliśmy na samym początku etapu projektowania” – powiedział architekt z NOA, Christian Rottensteiner.

Hotel w Tyrolu, zdj. Alex Filz

 

„Dopasowanie projektu do topografii terenu oraz rozmieszczenie otwartych, a jednocześnie bezpiecznych przestrzeni zewnętrznych uwarunkowało układ poszczególnych brył” – mówi Rottensteiner. Projekt obiektów nawiązuje zarówno do lokalnej architektury, jaki  do niezwykłego, górzystego krajobrazu. Geometryczne, zygzakowate fasady kontrastują z łagodnymi pagórkami, spiczaste dachy zaś upodobniają się do tych, które pokrywają sąsiednie domy.

Hotel w Tyrolu, zdj. Alex Filz

 

We wnętrzach budynków zestawiono jasne kolory z głębokimi błękitami, które znajdziemy zarówno na ścianach, jak i na tkaninach i meblach. „Starannie wybraliśmy tkaniny, drewno i kolory, które jednocześnie współgrają ze sobą i pozostają w kontraście” – mówi odpowiadający za projekt wnętrz Patrick Gürtler.

Hotel w Tyrolu, zdj. Alex Filz

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.