Zaakceptowano plany przebudowy Muzeum Dzieciństwa we wschodnim Londynie

Zaakceptowano plany przebudowy Muzeum Dzieciństwa we wschodnim Londynie

V&A Museum of Childhoodm zdj. De Matos Ryan

De Matos Ryan uzyskał pozwolenie na rozpoczęcie prac nad rewitalizacją zabytkowego muzeum w Londynie. Udoskonalenia mają podnieść atrakcyjność instytucji i zachęcić dzieci oraz ich rodziców do uczestnictwa w programach edukacyjnych.

Tajemniczy ogród

Ogrody muzeum są niesamowitym i obecnie niewykorzystanym zasobem - dlatego cieszymy się, że uzyskaliśmy zgodę na planowanie” - powiedzieli architekci odpowiedzialni za projekt. Nie poprzestaną jednak na odświeżeniu terenów zielonych. W planach jest również przebudowa wejścia, stworzenie „kalejdoskopowych” schodów, stworzenie centrum edukacyjnego przy muzeum.

1877907_vamocbg2019_gm_200698
V&A Museum of Childhoodm zdj. De Matos Ryan

 Przeprowadzone zostaną również remonty wewnętrzne, mające na celu wzmocnienie akustyki, poprawę oświetlenia i ogrzewania historycznego, 147-letniego budynku.

de_matos_ryan_concept_design_exteriorcpillarvisuals_405173
V&A Museum of Childhoodm zdj. De Matos Ryan

„Zmieniamy wyobrażenie o tym, czym może i powinno być muzeum w XXI wieku, aby zrealizować niezwykle ambitną i ekscytującą nową wizję Muzeum Dzieciństwa V&A, które powinno stać się enklawą kreatywności dla dzieci i ich rodzin” – utrzymują projektanci ze studia De Matos Ryan.

de_matos_ryan_concept_design_interiorcdarcstudio_579449
V&A Museum of Childhoodm zdj. De Matos Ryan

 

źródło: bdonline.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.