Zachwycająca panorama Manhattanu na nowych wizualizacjach OMA

Zachwycająca panorama Manhattanu na nowych wizualizacjach OMA

41-47 West 57th Street (trzeci budynek od lewej), zdj. OMA

Biuro architektoniczne OMA prezentuje najnowsze rendery 41-47 West 57th Street, drapacza chmur, który dołączy do luksusowego Billionaire's Row w Nowym Jorku.

Wielofunkcyjny wieżowiec, który osiągnie 335 metrów wysokości, stanie w Central Park na środkowym Manhattanie. Plany przedłożone przez studio OMA oraz dewelopera, firmę Sedesco, nowojorskiemu Departamentowi Budownictwa przedstawiają 63-piętrowy drapacz chmur, w którym znajdzie się 119 mieszkań, 158-pokojowy hotel, luksusowa restauracja oraz 19 tys. metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej.

41-47 West 57th Street (trzeci budynek od lewej), zdj. OMA

Jak podają media, firma Sedesco ubiega się dodatkowo o pozwolenie na zagospodarowanie większej powierzchni, niż pierwotnie zatwierdzono dla tej inwestycji. Deweloper w zamian za ponad 4830 metrów kwadratowych powierzchni, miał zaproponować przebudowę wind na stacji metra 57th Street F. Brzmi jak przekręt? Ależ skąd. Tego rodzaju przypadki zostały uwzględnione w rozpoczętym wiosną programie Zoning for Accessibility, którego celem jest swoista „wymiana” między miastem a firmami deweloperskimi. Te bowiem, stawiając swoje budynki w sąsiedztwie nowojorskich stacji metra, mają w obowiązku przy okazji poprawić dostępność i jakość przystanków.

41-47 West 57th Street (trzeci budynek od lewej), zdj. OMA

Z niecierpliwością czekamy na postępy w sprawie wieżowca projektu OMA, tymczasem zapraszamy do podziwiania wizualizacji opublikowanych przez studio. Różnorodne, dopracowane w każdym calu budynki, tworzące panoramę nowojorskiego Manhattanu zachwycą każdego wielbiciela architektury.

41-47 West 57th Street, zdj. OMA

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.