Zaginiony projekt Miesa ven der Rohe. Budynek zostanie otwarty już w kwietniu

Zaginiony projekt Miesa ven der Rohe. Budynek zostanie otwarty już w kwietniu

Eskenazi School of Art, Architecture + Design, zdj. Hadley Fruits

Uniwersytet w Indianie otworzył obiekt Eskenazi School of Art, Architecture + Design, który powstał według niedawno odkrytego projektu wybitnego architekta Miesa van der Rohe. Realizacja projektu z 1952 roku została powierzona nowojorskiej firmie Thomas Phifer and Partners. Architekci wprowadzili do niego kilka zmian, aby dopasować budynek do współczesnych przepisów budowlanych i funkcji, którą będzie pełnił na kampusie uniwersyteckim.

Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 930 metrów kwadratowych został oficjalnie otwarty dla studentów i wykładowców. W nowym budynku znajdują się sale wykładowe, warsztatowe oraz biura. Całości dopełnią meble zaprojektowane przez Miesa van der Rohe i Florence Knollhave. Nowy budynek będzie stylowym dodatkiem do kampusu Indiana University.

Eskenazi School of Art, Architecture + Design, zdj. Hadley Fruits

 

Zmiany, które architekci z firmiy Thomas Phifer and Partners wprowadzili do oryginalnego projektu, obejmują dodanie schodów na zachodnim końcu budynku i modyfikację niektórych elementów konstrukcji w taki sposób, aby były one dopasowane do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa. Studio architektoniczne Thomas Phifer and Partners jest odpowiedzialne także za projekt budynku Ferguson International Center, które jest budowane na tym samym kampusie, w niedalekiej odległości od budynku projektu Miesa van der Rohe.

Eskenazi School of Art, Architecture + Design, zdj. Hadley Fruits

 

Dni otwarte nowego budynku i oficjalne przyjęcie dla gości odbędą się 8 kwietnia.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.