Zaha Hadid Architects dla włoskich kolei

Zaha Hadid Architects dla włoskich kolei

Hyperloop, zdj. Hyperloop/ZHA

Zaha Hadid Architects i Hyperloop Italia ujawniły wizualizacje kolejnego etapu prac nad nowym projektem z dziedziny transportu publicznego. Jak mówią twórcy projektu, ich współpraca ma na celu połączenie architektury, inżynierii i urbanistyki w celu stworzenia maksymalnie wydajnej i zrównoważonej sieci transportowej.

Program Hyperloop został uruchomiony w zeszłym miesiącu przez Hyperloop Italia. Włosi mają nadzieję zbudować najlepszy i najnowocześniejszy system transportu na świecie przy użyciu nowej generacji materiałów przyjaznych dla środowiska. Multidyscyplinarne podejście włoskiej sieci transportowej łączy innowacje zarówno w zakresie projektowania, jak i technologii. Aby stworzyć projekt o wyjątkowej estetyce, firma Hyperloop nawiązała współpracę ze studiem Zaha Hadid Architects. Znana praktyka architektoniczna ma już na koncie podobne projekty, np. kolej górska Hungerburg Nordpark w Austrii, stacja szybkiej kolei Napoli-Afragola, międzynarodowy port lotniczy Pekin Daxing i most Sheikh Zayed w Abu Zabi.

Hyperloop, zdj. Hyperloop/ZHA

 

Pojazdy Hyperloop przewiozą pasażerów i towary z bardzo dużą prędkością, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, ekonomicznie i w sposób zrównoważony. Projekt nowej kolei wykorzystuje pasywne technologie lewitacji magnetycznej zasilane odnawialnymi źródłami energii, co sprawia, że jest przyjazny środowisku. Kapsuły pasażerskie i towarowe będą transportowane przez rury niskociśnieniowe. Ten nowatorski system, w porównaniu do tradycyjnej kolei i innych sposobów transportu, zużywa stosunkowo niewielkie ilości energii.

Hyperloop, zdj. Hyperloop/ZHA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.