Zaprojektuj Biały Dom. Konkurs

Zaprojektuj Biały Dom. Konkurs

Materiały organizatora

Trwają zgłoszenia do międzynarodowego konkursu koncepcyjnego The New White House, który zbierze najlepsze wizje nowego Białego Domu. Uczestnicy będą musieli przeanalizować formę tego kultowego budynku i stworzyć ją od nowa tak, żeby odpowiadała na wyzwania współczesności.

Organizatorem konkursu jest platforma Arch Out Loud. Niezwykle ważna kwestią projektu będzie namysł nad tym, jakie ideały ucieleśnia dawny budynek Białego Domu i jakie skojarzenia wzbudza w odbiorcy. Uczestnicy będą musieli zadać sobie pytanie o to, w jaki sposób zmienił się świat i polityka, a także w jaki sposób możemy przekazać współczesne ideały za pomocą języka architektury.

Uczestnicy będą mieli dużą dowolność w wyborze stylu architektonicznego, rozmiaru i formy budynku. Terenem, na którym ma być osadzony projekt, ma być oryginalny teren Białego Domu. Uczestnicy mogą inspirować się istniejącymi budynkami lub zaprojektować je od zera.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. USD, przyznane zostaną również trzy wyróżnienia, których zdobywcy otrzymają nagrody w wysokości 1 tys. USD. Termin rejestracji do konkursu mija 24 maja 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.