Zaprojektuj Park Naturalny Golędzinów w Warszawie

Zaprojektuj Park Naturalny Golędzinów w Warszawie

Materiały organizatora

Konkurs SARP nr 1035 to jednoetapowy konkurs realizacyjny na opracowanie koncepcji Parku Naturalnego Golędzinów w Warszawie. Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach którego działa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają architektów do udziału w konkursie.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji adaptacji i niezbędnej modernizacji terenów cennych przyrodniczo położonych na terenie Golędzinowa w Warszawie jako Park Naturalny Golędzinów. Celem konkursu jest również uzyskanie rozwiązania projektowego dającego wytyczne do wyznaczenia terenów do objęcia ochroną.

"Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji adaptacji i niezbędnej modernizacji obszarów cennych przyrodniczo położonych na terenie Golędzinowa w Warszawie jako Park Naturalny Golędzinów, uwzględniającej w pierwszym stopniu istniejące uwarunkowania przyrodnicze i krajobrazowe jak też wzbogacającej istniejący teren o nowe, nieinwazyjne i wkomponowane w obecny charakter terenu formy małej architektury, nawierzchnie, miejsca wypoczynku i edukacji przyrodniczej. Celem konkursu jest również uzyskanie rozwiązania dającego wytyczne do wyznaczenia terenów do objęcia ochroną (projektowanie poprzez odpowiednie rozmieszczenie programu i funkcji oraz związanych z nimi elementów zagospodarowania). Rozwiązania te mają umożliwić zatrzymanie antropopresji, ukierunkowanie ruchu a przede wszystkim ochronę obszarów objętych konkursem. W opracowaniu konkursowym należy uwzględnić w szczególności wartości przyrodnicze i krajobrazowe zgodnie z wytycznymi oraz zasady dostępności dla wszystkich użytkowników" - czytamy w regulaminie konkursu. 

Ostateczny termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie upływa 2 czerwca 2023 r. Regulamin, harmonogram oraz wszelkie informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie internetowej konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.