Zaprojektuj Polską Operę Królewską. Konkurs

Zaprojektuj Polską Operę Królewską. Konkurs

Stare Miasto w Warszawie, zdj. wikicommons

Polska Opera Królewska oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiły konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej Teatru Polskiej Opery Królewskiej. Do rywalizacji mogą przystąpić wyłącznie osoby z uprawnieniami architekta.

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno–użytkowym koncepcji budynku Polskiej Opery Królewskiej (POK) wraz z zagospodarowaniem terenu. Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczna budynku Teatru Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie wraz z zagospodarowaniem terenu” – czytamy na stronie konkursu.

Założeniem konkursu jest znalezienie koncepcji architektonicznej, która odpowie na potrzeby współczesnych użytkowników, jednocześnie zachowując formę odpowiednią do odbioru sztuki wysokiej. „Organizator oczekuje od Uczestników konkursu przedstawienia koncepcji obiektu odpowiadającego współczesnym wymaganiom stawianym funkcji teatralno-operowej, stworzonego z poszanowaniem krajobrazu i kontekstu urbanistycznego, nowoczesnego i oddającego w swoim wyrazie architektonicznym ponadczasowość sztuki operowej” – piszą organizatorzy.

W projekcie powinny znaleźć się następujące elementy:  „Sala Operowa – reprezentacyjna sala główna z widownią, sceną, kominem scenicznym, kieszeniami scenicznymi i zapadniami oraz zatapianą sceną obrotową, foyer z recepcją i kasami, mogącym pełnić funkcje kulturalne, w tym przestrzeni wystawienniczej i miejsca na koncerty kameralne, Sala Prób Orkiestry – z możliwością wykorzystania do mniejszych wydarzeń koncertowych oraz Plac przed budynkiem POK, z urządzoną zielenią parkową”.

Więcej informacji, kalendarz konkursu oraz inne materiały znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.