Zaprojektuj bibliotekę. Konkurs

Zaprojektuj bibliotekę. Konkurs

Konkurs na projekt biblioteki w Klembowie, zdj. materiały organizatora

Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie ogłosiła konkurs na koncepcję architektoniczną nowego budynku instytucji. Jury konkursu oczekuje nowoczesnych rozwiązań, które uczynią filię biblioteki przyjazną seniorom, osobom niepełnosprawnym i dzieciom.

Jak będzie wyglądała biblioteka? To rozstrzygnie ogłoszony właśnie konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie przedstawić projekt budynku nowej biblioteki oraz sposób zagospodarowania terenu wokół niej. W regulaminie konkursowym można wyczytać m.in. że ma to być placówka nowoczesna, atrakcyjna, otwarta, dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, przewidująca rozwiązania ekologiczne. Znajdą się w niej nie tylko książki, ale również pomieszczenia do aktywnej pracy z dziećmi, z seniorami, „warsztatownia”, pracownia komputerowa, sala konferencyjna i taras, który będzie służył jako czytelnia letnia.

Nowa biblioteka – jeśli dojdzie do jej realizacji – powstanie na Błoniach Klembowskich, u zbiegu ulic Kwiatowej i Gen. Fr. Żymirskiego. O środki na budowę obiektu Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie będzie wnioskować do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 […].

W konkursie na opracowanie koncepcji przewidziano nagrodę w wysokości 5000 zł” – możemy przeczytać na stronie organizatora. Więcej informacji, potrzebne dokumenty oraz regulamin znajdziecie na stronie konkursu.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.