Zaprojektuj centrum WWF

Zaprojektuj centrum WWF

Plakat wydarzenia

WWF i YAC zapraszają do udziału w konkursie na centrum dla zwiedzających oraz punkty obserwacyjne w Ortebello. W skład jury wejdą najlepsi architekci z całego świata.

Zużycie gleby, wylesianie, kłusownictwo. Gdyby gatunki żyjące na Ziemi miały głos, rozległby się ogłuszający krzyk bólu unoszący się z pustyń, gór, płonących lasów i zanieczyszczonego nieba. W walce o ochronę ekosystemów nie ma zwycięzców ani przegranych. […] Bez wiedzy nie ma ochrony. Skuteczna ochrona oznacza obcowanie z cudami Matki Natury. Dzieje się tak, ponieważ tylko obcując z naturalnym pięknem można się w nim zakochać, a ci, którzy prawdziwie je kochają, są gotowi stać się ich aktywnymi obrońcami. Taki jest cel kabin obserwacyjnych WWF” – możemy przeczytać na stronie konkursu.

Ogłoszony przez WWF i YAC konkurs ma na celu znalezienie idealnego projektu miejsca, które będzie pośredniczyć między człowiekiem a naturą i pozwoli mu na nawiązanie głębokiej więzi ze środowiskiem. Przed uczestnikami stanie więc wyzwanie zaprojektowania centrum dla zwiedzających i puntu obserwacyjne w bazie WWF w Ortebello. Organizatorzy zaznaczają, że będą poszukiwać projektów, w których to natura, a nie architektura staje na pierwszym miejscu. Nie bez znaczenia jest również rzecz jasna aspekt ekologiczny – budynki muszą spełniać wymagania zrównoważonego budownictwa.

W jury konkursu zasiądą architekci światowej klasy, między innymi Kazuyo Sejima z SANAA, Sou Fujimoto, Patrick Lüth ze studia Snøhetta, Nicola Scaranaro z praktyki Foster+Partners cz Giulio Rigoni z Bjarke Ingels Group. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o sumie 15 tys. euro.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.