Zaprojektuj komendę Straży Pożarnej. Konkurs

Zaprojektuj komendę Straży Pożarnej. Konkurs

Toruń, zdj. materiały organizatora

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej zaprasza do udziału w konkursie architektonicznym. Jest to konkurs realizacyjny, jednoetapowy na koncepcję architektoniczną modernizacji i rozbudowy budynku komendy wojewódzkiej państwowej straży pożarnej w toruniu wraz z zagospodarowaniem przyległych terenów.

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja i rozbudowa siedziby Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu znajdującej się na obszarze toruńskiej Starówki, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabudowania składają się z neogotyckiego budynku głównego wzniesionego w latach 1901-1903, wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych, o zróżnicowanej bryle dwu- trzykondygnacyjnej wraz z wieżą oraz z budynku pomocniczego, niebędącego zabytkiem, dwukondygnacyjnego, niepodpiwniczonego, skomunikowanego wewnętrze z budynkiem głównym. Realizacja inwestycji finansowana będzie z Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025. Obiekt wykorzystywany będzie na dwa główne cele: 1) administracyjny – siedziba Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz urzędu obsługującego powyższy organ; 2) operacyjny – Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP (część obiektu zaliczana do infrastruktury krytycznej) oraz siedziba grupy dowódczo-sztabowej wraz z pojazdami i sprzętem dowodzenia i łączności. Nowoprojektowany budynek będzie tworzył jedną funkcjonalną całość z zabytkowym budynkiem dawnej straży ogniowej” – piszą organizatorzy.

Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 30.000 zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Nagrodzone zostaną również drugie i trzecie miejsce. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 14 lipca 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.